Maciuś i Leon wspólnie czytają książkę

Okładka książki Maciuś i Leon wspólnie czytają książkę Katarzyna Wierzbicka
Okładka książki Maciuś i Leon wspólnie czytają książkę
Katarzyna Wierzbicka Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Maciuś i Leon literatura dziecięca
10 str. 10 min.
literatura dziecięca
Maciuś i Leon
Zielona Sowa
2022-09-28
2022-09-28
10 min.
Maciuś i Leon książka ilustrowana boardbook

Ciekawy przykład na to, jak zainteresować malucha książkami.

Ciekawy przykład na to, jak zainteresować malucha książkami.

Podobnie jak „Duże troski małych zwierzątek”, opowiadania o Maciusiu i Leonie ukazują codzienne problemy doskonale znajome nam, rodzicom, i naszym dzieciom. Przyznam, że te smocze przygody stały mi się, i chyba chłopcom też, jeszcze bliższe – może dlatego, że zamiast leśnych dziupli i norek mamy tutaj zwykły dom, sklep, plac zabaw? Ale przede wszystkim chyba dlatego, że te dwa małe smocze łobuziaki wydają się być w podobnym wieku do moich synków i dynamika relacji między nimi też jest bardzo podobna. Jako mama z chęcią korzystam z tych książeczek nie tylko jako umilaczy czasu spędzonego z dziećmi, ale też widzę tam konkretne wskazówki dla siebie, co zrobić w kryzysowej sytuacji. Smocza mama jest bowiem równie opanowana i mądra jak Flop, opiekun króliczka Binga! Potrafi wysłuchać, gdy mały smok tego potrzebuje. Potrafi nazwać emocje i nie karać za sam fakt, że dziecko odczuwa złość. Potrafi też powstrzymać się od ingerowania, gdy nie jest ono potrzebne.

Czy polecam serię o Maciusiu i Leonie? Oczywiście, że tak! Szczególnie jeśli macie dzieci w wieku przedszkolnym. Książeczki są napisane prostym, zrozumiałym językiem, dotyczą sytuacji, które znacie z Waszej codzienności, mogą nie tylko bawić, ale też i podpowiedzieć, jak sobie z tymi codziennymi przygodami poradzić.

Z niecierpliwością czekamy – ja, smocza mama, starszy smoczek i młodszy smoczek – na kolejne książeczki z serii!

Pełna treść recenzji: https://szczesliwavii.blogspot.com/2022/09/kazdy-z-nas-by-kiedys-maym-smokiem.html

Kasiu Twoje bajki są znakomite ! Czytam je z bratankiem i wędrujemy do bajkowego świata, z wielką radością. Dla mnie Jesteś mistrzynią w pisaniu bajek. Cieszę się,że mogę poznawać historię twoich bohaterów, kolorowe rysunki, które świetne pasują do opowiadanych historii.

• Serie
  • KUPIĆ DO BIBLIOTEKI