rozwińzwiń

Deadpool: Czerń, biel i krew

Okładka książki Deadpool: Czerń, biel i krew Tom Taylor
Okładka książki Deadpool: Czerń, biel i krew
Tom Taylor Wydawnictwo: Mucha Seria: Czerń, Biel i Krew komiksy
152 str. 2 godz. 32 min.
Kategoria:
komiksy
Seria:
Czerń, Biel i Krew
Tytuł oryginału:
Deadpool: Black, White & Blood
Wydawnictwo:
Mucha
Data wydania:
2022-05-12
Data 1. wyd. pol.:
2022-05-12
Liczba stron:
152
Czas czytania
2 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366589766
Tłumacz:
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Średnia ocen

5,6 5,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Seven Secrets #7 Tom Taylor, Daniele di Nicuolo
Ocena 10,0
Seven Secrets #7 Tom Taylor, Daniele...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Imperatyw Thanosa Dan Abnett, Tan Eng Huat, Timothy Green II, Andy Lanning, Miguel Sepulveda
Ocena 6,8
Imperatyw Thanosa Dan Abnett, Tan Eng...
Okładka książki Joker/Harley: Zabójczy umysł Jason Badower, Kami Garcia, Mike Mayhew, Mico Suayan
Ocena 7,8
Joker/Harley: ... Jason Badower, Kami...
Okładka książki Wolverine tom 1 Leandro Fernandez, Darick Robertson, Greg Rucka
Ocena 7,6
Wolverine tom 1 Leandro Fernandez, ...
Okładka książki Superman: Ten, który spadł Scott Godlewski, Phil Hester, Phillip Kennedy Johnson
Ocena 6,2
Superman: Ten,... Scott Godlewski, Ph...
Okładka książki Venom. Tom 2 Danilo Beyruth, Cullen Bunn, Donny Cates, Iban Coello
Ocena 6,9
Venom. Tom 2 Danilo Beyruth, Cul...
Okładka książki Punisher. Marvel Knights Tom 2 Steve Dillon, Garth Ennis, Joe Quesada
Ocena 8,0
Punisher. Marv... Steve Dillon, Garth...
Okładka książki Amazing Spider-Man Epic Collection: Kosmiczne przygody Sal Buscema, Gerry Conway, Colleen Doran, Tony Isabella, Stan Lee, David Michelinie, Alex Saviuk
Ocena 6,1
Amazing Spider... Sal Buscema, Gerry ...

Oceny

Średnia ocen
5,6 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2213
2037

Na półkach:

PopKulturowy Kociołek:
Dwanaście różnorodnych historii wypełnionych po brzegi zwariowanym humorem, widowiskową akcją i masą lejącej się krwii – taka właśnie treść ma ukrywa się pod twardą oprawą komiksu. Jeśli dodatkowo połączymy to z nazwiskami twórców poszczególnych rozdziałów (Tom Taylor, Ed Brisson, James Stokoe, David Lapham, Maria Lapham, Karla Pacheco, Daniel Warren Johnson, Jay Baruchel, Frank Tieri, Stan Sakai, Christopher Yost, Sanshiro Kasama, Michael Allred),rysuje się przed nami obraz czegoś niesamowitego, co zdecydowanie warto przeczytać. Przynajmniej takie są oczekiwania czytelnika, mocno rozochoconego dobrym poziomem innych części cyklu. Tym razem jednak „czerń, biel i krew” jest połączeniem, które niekoniecznie jest nadmiernie satysfakcjonujące.

Jedną z większych zalet poprzednich albumów serii była ich widowiskowość. Pod tym względem Deadpoolowi nie można niczego zarzucić. Jeśli tylko ktoś oczekuje krwawej zwariowanej akcji z humorem (przekraczającym momentami aktualną poprawność),to powinien być z lektury bardzo zadowolony. W przypadku przygód Elektry, Carnage’a i Wolverina twórcy starali się jednak dołożyć do „widowiskowości” również jakąś bardziej złożoną historię (z różnym skutkiem). Tu takich starań w ogóle nie ma i prawie każdy ze scenarzystów nie starał się wyjść poza bańkę humoru i przemocy. Troszkę bardziej kreatywni w kreśleniu swoich historii byli Sakai czy Brisson, ale i tak rozdziałom ich autorstwa bardzo daleko do ich innych obszerniejszych dzieł.

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-deadpool-czern-biel-i-krew/

PopKulturowy Kociołek:
Dwanaście różnorodnych historii wypełnionych po brzegi zwariowanym humorem, widowiskową akcją i masą lejącej się krwii – taka właśnie treść ma ukrywa się pod twardą oprawą komiksu. Jeśli dodatkowo połączymy to z nazwiskami twórców poszczególnych rozdziałów (Tom Taylor, Ed Brisson, James Stokoe, David Lapham, Maria Lapham, Karla Pacheco, Daniel Warren...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1271
1002

Na półkach:

Deadpool, naczelny żartowniś Uniwersum Marvela, to postać mocno specyficzna. Jego przygody łączą w sobie mnóstwo humoru (przyznajmy – bardzo różnych lotów) i przemoc, dając najczęściej w efekcie mieszankę iście wybuchową. Innymi słowy, są to komiksy przeznaczone dla dużych chłopców. Założenia wydawanej od jakiegoś czasu serii „Czerń, biel i krew”, czyli zaprezentowanie danego bohatera w trzech kolorach, wydają się idealne dla tej postaci. Wcześniej w tej formie pokazano nam perypetie Wolverine’a i Carnage’a, teraz mamy okazję sprawdzić, jak pasuje to do Deadpoola.

Wade Wilson nigdy nie grał według czyichkolwiek reguł. I w dwunastu historiach, które umieszczono w kolejnej odsłonie linii „Czerń, biel i krew”, też tego nie robi. Co więcej, gdziekolwiek się pojawi, tam latają odcięte kończyny, krew leje się strumieniami, a powietrze aż tężeje od rzucanych sucharów. Tak, to Deadpool jakiego znają i kochają wszyscy fani Marvela.

Albumy wydawane pod szyldem „Czerń, biel i krew” zbierają w jeden tom kilkanaście mniejszych form, ukazując różne oblicza danej postaci. Wydaje się, że są to założenia bardzo sensowne, przede wszystkim z tego względu, że opowieści prezentowane w trzech kolorach są mocno niestandardowe – w tym konkretnym przypadku większe wrażenie zrobi prawdopodobnie na czytelniku kilka mniejszych form niż jedna większa. Taki wybór daje też możliwość zaangażowania większego grona twórców, co z kolei pozwala połączyć na przestrzeni jednego tomu rozmaite artystyczne wizje i pokazać wybranego bohatera z kilku perspektyw. I tak właśnie jest w tym tomie.

Mimo dużego rozstrzelenia stylistycznego kolejnych opowiadań teksty zawarte w trzykolorowej wersji „Deadpoola” łączy jedno – humor. Każdorazowo jest on nieco inny, czasami bywa wulgarny, czasami absurdalny, innym razem zaś błyskotliwy, ale ogólnie rzecz biorąc – dobrze pasuje do tego bohatera. Dlaczego? Wade Wilson od zawsze był wygadanym jajcarzem (z tego względu jego wizerunek z pierwszego filmowego „Wolverine’a” jest tak wielkim nieporozumieniem),dlatego historie z jego udziałem powinny ten element zawierać. I widać, że scenarzyści zaangażowani do tego projektu odrobili w tym zakresie zadanie domowe.

„Deadpool. Czerń, biel i krew”, jak to bywa ze zbiorami opowiadań, nie trzyma równego poziomu na przestrzeni całego tomu. To jednak było do przewidzenia jeszcze przed lekturą. Istotniejsze jest to, czy albumowe highlighty wystarczają, by całość uznać za komiks udany, czy może jednak na kolejnych kartach więcej jest tak zwanych flopów? Mamy na szczęście do czynienia z pierwszym przypadkiem. Dominują tu bowiem opowieści „z jajem”, które można określić jako angażujące. Mnie do gustu przypadła większość z nich, w wielu podobać się też może sposób, w jaki łączą humor z przemocą – wszystko zostało świetnie wyważone. Rzecz jasna, komiks jest krwawy i z tego powodu przeznaczony jest dla dojrzałego odbiorcy, zresztą to właśnie czytelnik o ukształtowanym już guście najbardziej doceni dość częste mruganie okiem i różne popkulturowe nawiązania (marvelowskie i nie tylko).

Skoro na album składa się dwanaście opowieści, to i wizualnie musi być mocno różnorodnie, prawda? I tak jest w istocie – kolejne składowe są i realistycznie, i mocno cartoonowe, nawet fani japońskich klimatów mają na czym zawiesić wzrok. Każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji nie mamy do czynienia z ucieleśnieniem słów, że jak coś jest dla każdego, to jest de facto dla nikogo. Co to, to nie – graficznie „Deadpool” stoi na wysokim poziomie, a artyści wykonali dobrą robotę. Miłym dodatkiem jest też zamieszczona na końcu tomu galeria okładek. Po lekturze lubię na nie popatrzeć, cieszy mnie więc, że w tym wydaniu znalazło się dla nich miejsce.

„Deadpool” w trzech kolorach prezentuje się nieco lepiej niż poprzedni album z tej serii, czyli „Carnage”. W kolejnych opowiadaniach czuć duży luz, widać też, że twórcy doskonale bawili się podczas pracy, a Wade Wilson jest dokładnie taki, jaki powinien być, czyli zawadiacki, wyszczekany i skuteczny w walce, co dało prawdziwie spektakularne efekty. Ciekawy jestem, jaka postać jest następna w kolejce do zaprezentowania jej przygód w wersji czarno-biało-krwistej. Nie obraziłbym się, gdyby był to Punisher – mogłaby wyjść z tego prawdziwa jatka. Tymczasem jednak cieszmy się „Deadpoolem”, bo jest czym.


Recenzja do przeczytania także na moim blogu - http://zlapany.blogspot.com/2022/07/deadpool-czern-biel-i-krew-recenzja.html
oraz na łamach serwisu Szortal - https://www.facebook.com/Szortal/posts/pfbid0J1hh1PGv7sbAeUJkv5UUnqPuLfmkx1rMUY7c5PmrEH3JFrAaWTLsp4LfTHWeVeiTl

Deadpool, naczelny żartowniś Uniwersum Marvela, to postać mocno specyficzna. Jego przygody łączą w sobie mnóstwo humoru (przyznajmy – bardzo różnych lotów) i przemoc, dając najczęściej w efekcie mieszankę iście wybuchową. Innymi słowy, są to komiksy przeznaczone dla dużych chłopców. Założenia wydawanej od jakiegoś czasu serii „Czerń, biel i krew”, czyli zaprezentowanie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7947
6803

Na półkach: , ,

DEADPOOL CZARNO NA BIAŁYM (I WE KRWI)

Trzeci tom serii „Czerń, biel i krew” poświęcony został postaci Deadpoola. Postaci idealnie pasującej do tego typu dzieła, bardziej nawet niż jego poprzednicy. Bo i barwami wpasowuje się tu doskonale, i jego szalony, postmodernistyczny, czasem metafikcyjny styl nadawał się znakomicie do takiej różnorodnej tematycznie i graficznie antologii. I wyszło dobrze, momentami nawet bardzo, a każdy fan najemnika z nawijką będzie z albumu zadowolony.

Deadpool, szaleniec z czynnikiem gojącym, najemnik z nawijką, rzucający żartami morderca, który drażni czytelników, powraca. Tym razem w dwunastu historiach ukazujących różne aspekty jego postaci! Zakonnice i pingwiny? Mordercza zebra? Średniowieczni rycerze? Gościnni superbohaterowie i wrogowie? Będzie się działo!

http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/06/deadpool-czern-biel-i-krew-tom-taylor.html

DEADPOOL CZARNO NA BIAŁYM (I WE KRWI)

Trzeci tom serii „Czerń, biel i krew” poświęcony został postaci Deadpoola. Postaci idealnie pasującej do tego typu dzieła, bardziej nawet niż jego poprzednicy. Bo i barwami wpasowuje się tu doskonale, i jego szalony, postmodernistyczny, czasem metafikcyjny styl nadawał się znakomicie do takiej różnorodnej tematycznie i graficznie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    18
  • Posiadam
    9
  • Chcę przeczytać
    7
  • Komiksy
    6
  • 0 ZDC
    1
  • Komiksy 2022
    1
  • Posiadam - komiks/manga
    1
  • Marvel
    1
  • Komiksy
    1
  • POS KRK/TD
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Deadpool: Czerń, biel i krew


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Green Lantern: Szmaragdowy Zmierzch Darryl Banks, Fred Haynes, Ron Marz, Bill Willingham
Ocena 7,0
Green Lantern:... Darryl Banks, Fred ...
Okładka książki Morderca w mojej głowie #9 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Ocena 7,5
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...

Przeczytaj także