Back From the Future: A Celebration of the Greatest Time Travel Story Ever Told

Okładka książki Back From the Future: A Celebration of the Greatest Time Travel Story Ever Told Brad Gilmore
Brad Gilmore Wydawnictwo: Mango Media film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Mango Media
2020-06-23
2020-06-23
1642502057

Brad Gilmore ma na koncie już 86 odcinków swojego cyklu "Back to the Future: The Podcast", w ramach którego rozbierał na czynniki pierwsze trylogię Zemeckisa / Gale'a, prowadził rozmowy z współtwórcami i aktorami "Powrotu do przyszłości" i innymi fanami. Więc ciekawostek i wartościowych treści dostarczył niemało. Dość powiedzieć, że jego seria audycji jest uznawana za światowy "numerem jeden", jeśli chodzi o tematy związane z "najlepszą trylogią filmową wszech czasów".

Szkoda więc, że książka daje niewielką tylko próbkę tego, czego dostarcza jego podcast i trochę żałuję, że zabierając się do publikacji, nie zebrał, nie uporządkował i nie zawarł w niej wywiadów i całej masy innych wartościowych treści, dostępnych w jego audycjach. W tej formie książka ta stanowić może raczej reklamę i zachętę do odsłuchu jego podcastów i być może taki był zamysł?... W każdym razie próbka ta przynosi kilka ciekawostek i teorii fanowskich - które dla wielbicieli trylogii nie będą stanowić wielkich niespodzianek - oraz przekonuje i wzbudza sympatię do samego autora (i znów - do jego podcastu),ponieważ bardzo dużo tu osobistych i bardzo emocjonalnych wątków z jego życia (a właściwie tej jego części, która związała się tak mocno z "Powrotem do przyszłości"). Książeczkę jednakowoż polecam a tym bardziej sam podcast...