Kocie opowiastki. Cynamon zwany Ancymonem

2022-03-01
2022-03-01
38 min.
#magdaleneszczepańska #kocieopowieści #książkidladzieci

Już samo imię bohatera tej książki budzi miłe skojarzenia. Cynamon, bo o nim mowa, nie bez przyczyny zyskał przydomek Ancymon! Mały rozrabiaka trafia do nowego domu, co tym samym daje początek wielu przygodom w towarzystwie innych kotów jak i ludzi.
🐱
Będzie zabawnie i wesoło, ciekawie i czule. To takie kocie spojrzenie na świat człowieka, a z tej perspektywy wszystko wygląda inaczej 😉
🐱
Pełna rozmaitych wydarzeń, ale i prostej codzienności opowieść o kotach, których nie braknie również na pięknych ilustracjach. Krótkie opowieści będą w sam raz dla czytelników, którzy wolą mniej treści, a ci troszkę starsi pochłoną książkę na raz.
🐱
Wiosenno letnie opowiastki sprawdzą się na wakacjach, więc nie wahajcie się sięgnąć po tę książkę.

🐱

Jak zauważyliście na moim profilu "zyciezokladki" często pojawia się pewien rudy jegomość 🐈 dlatego zapewne nie dziwi Was, że razem z moim małym czytelnikiem nie mogliśmy przejść obojętnie obok tych uroczych, kocich opowieśći od wydawnictwo Wilga 🥰🐈🥰

Poznajemy kocie rodzeństwo o wyjątkowych imionach - tytułowy Cynamon (zwany Ancymonem),Tymianek i Kardamon. Autorka snuje nam 14 krótkich opowieśći, opowiedzianych z perspektywy kota Cynamona, idealnych na czytanie przed snem. Dzieci podczas czytania będą towarzyszyć kotkowi w wyprawie na wieś, dowiedzą się jak urządzić kocie przyjęcie oraz kiedy należy udać się do wterynarza i czy kot może zaprzyjaźnić się z psem?
Bardzo podoba mi się to, że Autorka wpłata w opowieść fakt iż kotek Cynamon jest cukrzykiem, a mimo to czerpie z życia pełnymi łapkami, to ciekawy aspekt, poprzez który mały czytelnik uzmysławia sobie, że nie tylko ludzie chorują ale zwierzęta także.

Książka napisana prostym i przyjemnym językiem, a w opowieściach nie brakuje humoru i uroczych ilustracji. Wszystko ze sobą idealnie współgra, a czas spędzony z książką uważamy za bardzo udany.

Śmiało mogę powiedzieć o sobie - kocia mama - uwielbiam koty i myślę, że moje Skrzaty sympatię do tych futrzastych stworzeń wyssały z mlekiem matki 😉

Dlatego z wielką przyjemnością poznaliśmy tego uroczego, nieco zawadiackiego Cynamona, nie bez przyczyny zwanego Ancymonem. Młody kociak wraz ze swoimi braćmi, o równie wdzięcznych imionach : Tymianek i Kardamon zabierają małych czytelników do świata pełnego figli i psot, ale także nieodpartego kociego uroku.

"Kocie opowiastki" to piętnaście różnych, króciutkich przygód opowiedzianych z perspektywy kociaka Cynamona. Nie zabraknie tu dobrego humoru, a dzieci będą towarzyszyć kotkowi podczas wyprawy na wieś, dowiedzą się jak urządzić kocie przyjęcie, kiedy należy udać się do wterynarza i czy kot może zaprzyjaźnić się z psem? Ta urocza książeczka sprawdzi się jako relaksująca, miła lektura po pełnym wrażeń dniu, lub na leniwe niedzielne popołudnie, a przyjemność z czytania uzupełniają piękne ilustracje.

A dodatkowo Cynamon przekona Was, że na ludzkie smuteczki, kojąco działa towarzystwo mruczącego futerka. Zgodzicie się ze mną?

Jeśli szukacie pięknie wydanej i miłej książeczki dla dzieci - o kotach - to trafiliście w dziesiątkę. "KOCIE OPOWIASTKI Cynamon zwany Ancymonem", to urocza opowieść o kocim życiu. Jest pełna kolorów, pięknych ilustracji, ciekawej narracji i przygód, które rozpalają wyobraźnię nie tylko dziecka.
Ta pozycja nada się idealnie na np. prezent, ponieważ wygląda fantastycznie. Ilustracje Kasi Nowowiejskiej ujmują już od okładki. Piękna wyklejka, elegancki papier, magia kolorów i kształtów, śliczne kotki - tak! - wo wszystko sprawia, że tę książkę warto mieć i przeglądać, czytać z dzieckiem.
Podoba mi się także styl Magdaleny Szczepańskiej. Jest prosty, ale przez to doskonały dla małego czytelnika. To masa radości, zabawy i miałczenia - któż by się oparł? Mówię wam - śliczna!
Musicie wiedzieć, że jest to już trzeci tom KOCICH OPOWIASTEK, ja niestety nie poznałam dwóch pierwszych tomów, ale kto wie, może poznam.... Cały zestaw prezentuje się obłędnie! Wydawnictwo Wilga potrafi wydawać książki dla dzieci - oj potrafi!
Co jeszcze? Chyba napisałam już o wszystkim, a resztę doczytacie w KOCICH OPOWIASTKACH. Ach! No może jeszcze wspomnę, że Cynamon... to prawdziwy Ancymon.... ale takiego Ancymonka chce się znać, chce się mieć.

miałłłłłł
7/10
tom 3
KOCIE OPOWIASTKI
Wydawnictwo Wilga

Ta pozycja nada się idealnie na np. prezent, ponieważ wygląda fantastycznie....

Urocza jest szata graficzna tej książki: od liści i kwiatków na drugiej i trzeciej stronie po sylwetki zwierząt, będących bohateramo opowieści. Sympatyczne buźki, rozbrajające zwierzaki, ukwiecone śliczniutkimi łąkowymi roślinami: to znacząco wplywa na odbiór książeczki. Jest po prostu miło, z chęcią przewija się kolejne strony, by zobaczyć jaka kolejna wizualna przyjemność nas czeka.

Jeśli chodzi o treść. Narratorem opowieści jest sam Cynamon, młody kotek, pełen sił, witalności i ciekawości świata. Opowiada o swoich właścicielach, rodzeństwie, mamie, o tym jak mu się żyje z psem, oraz jak wygląda pilnowanie domu przed wprowadzką myszy.

Ponieważ swym życiem zahaczył już o życie pandemiczne, czas w którym można pracować z domu, dlatego też rodzina przenosi się nad Bug do wioski, gdzie czas płynie zupełnie inaczej, a okoliczne zwierzęta są odrobinkę różne od miejskich cwaniaków.

Ważny głos to wspomnienie choroby kotka, Cynamon mimo swej żywotności i optymizmu jest cukrzykiem, nie poddaje się jednak chorobie i cały czas z otwartością i bezkompromisowością zdobywa świat.

Książeczka dla młodszych dzieci, prostym językiem, w krótkich rozdziałach zapoznaje czytelnika z poszczególnymi historyjkami. Pogodne, ciekawe przygody kotka i jego otoczenia to dobry pomysł na wspólne czytanie przed snem.

U pani Magdy i pana Tomka pojawiają się nowe kotki. Maluchy są urocze, jednak nie zawsze idealnie grzeczne. Są bardzo ciekawe świata i z chęcią okrywają jego małe i duże tajemnice. Jak trafiły do domu pani Magdy i pana Tomka? Jakie przygody przeżyją?

To kolejna książka z serii, która trafiła w nasze ręce i tak jak poprzednią, tak i tą jestem zachwycona. Znajdziemy w niej cudowną, ciepłą, wciągająca historia o kociakach. To książka, przy której uciekają wszelkie smutki. Momentami tak zabawna, że nie da się zachować powagi.

Książka posiada twardą, solidną okładkę, dzięki której posłuży długi czas.

Ilustracje nas zachwyciły. Uważam, że są bardzo ładne, a przy tym duże i adekwatne do treści.

Tekst jest pisany pod dziecko, czyli nie tylko ciekawy, ale również dość prosty i zrozumiały.

„Kocie opowiastki. Cynamon zwany Ancymonem” to rewelacyjna książka dla dzieci, którą z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/03/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-kocie.html

Ładna bajka dla najmłodszych, czytałam córeczce ;-)

Ładna bajka dla najmłodszych, czytałam córeczce ;-)

• Dla dzieci
  • Książki Tomeczka