GENTLEMAN

WYDAWNICTWO LITERACKIE OPCJA
2020-01-30
2020-01-30
GENTLEMAN

Każdy rozdział porusza inne wątki i to jest w tej książce fajne, nie mamy do czynienia z monotonią, a słowa pisane są naprawdę mądre i życiowe. Niektóre rozdziały naprawdę mogą pomóc uporać się z problemami nie jednej osobie.

Napisana w sposób prosty, acz docierający do wewnętrznej rzeczywistości, którą każdy z nas posiada.
Podczas czytania niektórych fragmentów miałam wrażenie, iż słyszę swojego kolegę, który podczas picia kawy opowiada mi wiele różnych niuansów.

Szybka książka do kawy. Fajnie opisana. Wiele pokrzepiających myśli, choć to nie poradnik jak żyć, coś bardziej jak dać sobie na wstrzymanie.

fajna!

fajna!

Jedna z ulubionych. Dużo wartościowych myśli opakowanych w ładne grafiki. Polecam :)

Dzisiaj przedstawiam Wam opinię na temat książki Tomasza Badury "Gentleman". Zawiera ona 34 bardzo wartościowe rozdziały, dzięki którym czytelnik może się wiele nauczyć. Wszystkie zawierają pewnego rodzaju rady na dobre i złe chwile w życiu. Autor opisuje w książce wydarzenia ze swojego życia i na ich podstawie udziela czytelnikowi przydatnych lekcji. Na podstawie popełnionych błędów wyciągnął wnioski i poniósł konsekwencje. Całe doświadczenia zebrał w książce, która jest poradnikiem dla każdego z nas. Autor nie czaruje, że wszystko będzie pięknie, dobrze idealnie. Mówi otwarcie o dobrych i złych rzeczach. Bez ogródek i zbędnego owijania w bawełnę. Czasem używa też wulgaryzmów, przez co książka jest jeszcze bardziej rzeczywista.
Wielu czytelników może utożsamić się z autorem na podstawie jego przeżyć. Ze względu na wartościowe treści warto do niej wracać co jakiś czas. Znajdziemy tutaj bardzo dużo mądrych wskazówek na trudniejsze chwile w życiu, czy sytuacje, w których jesteśmy niezdecydowani. Rozwiązania podane nam przez autora mogą wydawać nam się bardzo oczywiste, natomiast ciężko czasem podejmuje się odpowiednie kroki w danym kierunku. Książka ma za zadanie uświadomić nam, jak bardzo ważne jest właśnie podjęcie nawet tych trudnych, czasem bolesnych dla nas kroków, abyśmy w dalszym życiu czuli się szczęśliwi i zdrowsi na duchu.
Książkę zdecydowanie polecam każdemu bez względu na płeć, czy wiek czytelnika. Wszystko dlatego, że uważam, iż każdy odnajdzie coś dla siebie w tych tekstach. Ponadto wyniesie z niej dużo mądrych i przydatnych lekcji, ponieważ książka zmusza do głębokiej refleksji nad własnym życiem.

Zbiór Złotych Mysli

Zbiór Złotych Mysli

Książka w sam raz do popołudniowej kawy. Czyta się ją w pół godzinki. Prawdy w niej zawarte stosuję od niespełna 10 lat ale warto. Dobra dla wszystkich bez względu na płeć.

Bardzo szybka w czytaniu, z takimi powiedziałabym oczywistymi, a często zapominanymi rzeczami w kontekście naszego zachowania czy funkcjonowania.
Mi najbardziej wryło się w głowę jedno z ostatnich zdań tej książki ;) Ale także w sumie hasło, które jest na zakładce czy przy promocji: "Zaczynając nowe życie, nie popełniaj starych błędów".

Czekam na drugą część Panie Tomku. Dziękuję

Czekam na drugą część Panie Tomku. Dziękuję