Zranione Różą. Świadectwo życia i śmierci dziewięciu stygmatyczek

Okładka książki Zranione Różą. Świadectwo życia i śmierci dziewięciu stygmatyczek Damian Dorn
Damian Dorn Wydawnictwo: eSPe religia
religia
eSPe
2018-01-01
2018-01-01
stygmaty; mistyka

Książka zaskoczyła mnie. Po tytule spodziewałam się biografii dziewięciu mistyczek, a mamy tutaj dużo, dużo więcej. Są to bardziej rozważania autora na tematy takie jak np.
- jakie są różnice między kościołem protestanckim, a katolickim?
- jak zrozumieć cierpienie mistyczek i czy we współczesnym "naukowym" świecie jest dla niego miejsce?
- jak zrozumieć stygmaty i jakie są ich rodzaje?

Polecam bardzo zajrzeć do niej! Książka świetnie edukuje, pomimo, że język autora bywa czasem zbyt agresywny (?) - nie zostawiający pola do polemiki.

- jakie są różnice między kościołem protestanckim, a katolickim?
- jak zrozumieć stygmaty i jakie są...

Czytając książkę miałam wrażenie, że autor opisuje i analizuje wiele pobocznych wątków nie związanych stricte ze stygmatami i życiem wybranych bohaterek. Damian Dorn wybrał 9 stygmatyczek spośród 450 stygmatyków. Odznaczały się one tym, że wszystkie umarły mniej więcej w wieku 33 lat (tak jak Jezus). Spodziewałam się opisu życia każdej z nich osobno, tym czasem autor dokonał porównania ich żywotów pod wybranymi podobieństwami. Wśród tych stygmatyczek znalazły się: św. Katarzyna ze Sieny,Domenica Lazzeri, Mariam Baouardy,Louise Lateau, Józefa Mendez, Dina Belanger, Marie Rose Ferron, Faustyna Kowalska, Teresa Musco. Najciekawszy, jak dla mnie był ostatni rozdział Golgota. Książka nie wyczerpała mojego zaciekawienia życiem tych stygmatyczek. Pewnie musiałabym poszukać biografii lubi dzienników stygmatyczek. Ciekawe jest, że spośród 450 stygmatyków zdecydowaną większość stanowią kobiety. Autor uzasadnia to emocjonalnością kobiet oraz zdolnością do kochania i zapominania o sobie. To co przeżywały te kobiety i sens ich cierpienia zdumiewa. Uświadomiłam sobie jak wiele potrafi człowiek znieść z prawdziwej miłości i dla bliskości z Jezusem.

• Chrześcijańskie
  • Drogi Świętych do Boga
  • Religijne

Dodaj cytat z książki Zranione Różą. Świadectwo życia i śmierci dziewięciu stygmatyczek