Białe kłamstwa

Cykl: Agata Stec i Artur Kamiński (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Trzeci i ostatni tom serii o Agacie Stec, kontrowersyjnej policjantce z gdańskiego wydziału śledczego. Po zabójstwie ważnego świadka w śledztwie po serii makabrycznych morderstw w Gdańsku, gdyńskiego biznesmena Jacka Biernata, mężczyzny wyjątkowo bliskiego komisarz Agacie Stec, niespodziewanie to ona nagle znajduje się w kręgu podejrzeń i mimo braku przekonujących dowodów trafia do aresztu....

Po zabójstwie ważnego świadka w śledztwie po serii makabrycznych morderstw w Gdańsku, gdyńskiego biznesmena Jacka Biernata, mężczyzny wyjątkowo bliskiego komisarz Agacie Stec, niespodziewanie to ona nagle znajduje się w kręgu podejrzeń i mimo braku przekonujących dowodów trafia do aresztu. Bez środków na zapłacenie absurdalnie wysokiej kaucji ustanowionej przez prokuratora, zmuszona jest przyjąć pomoc brata, znanego psychologa Artura Kamińskiego. Rola, jaką specjalizujący się w pracy z psychopatami Kamiński odgrywa w ostatnich wydarzeniach, jest coraz bardziej podejrzana. Stec postanawia podjąć jego niebezpieczną grę, by wymierzyć mu sprawiedliwość. W pewnym momencie zdaje sobie jednak sprawę, że nieświadomie z łowcy stała się zwierzyną. Nie wie, o jaką stawkę toczy się gra, nie wie też, czyje tajemnice są motorem zdarzeń.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Biale_klamstwa-p-36252-1-30-.html

Patronaty tygodnia (02-08.09.2019)

Wrzesień to, owszem, żółknące liście i niższa temperatura, lecz także obfitość premier książkowych. Na ten miesiąc wydawcy planują całkiem sporo nowości, które pomogą nam przetrwać jesień. Oto pierwsze z nich – te książki z pieczątką naszego patronatu znajdziecie na półkach księgarni już w tym tygodniu.

Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo – wywiad z Piotrem Borlikiem

„Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią” – to zdanie wbiło w fotel prawie wszystkich polskich czytelników. Pojawiło się w marcu, wraz z książkowym debiutem Piotra Borlika. Autor długo nie kazał czekać czytelnikom na drugi tom – „Materiał ludzki” już czeka na was w księgarniach. Jak pisarz zareagował na wieści, że prawa do ekranizacji zostały sprzedane? Jaką pasję dzieli ze swoim głównym bohaterem?