Powrócę jako piorun. Krótka historia Dzikiego Zachodu

Wydawnictwo: Agora SA
literatura faktu
Książniczka

Opowieść o ostatnim wielkim wodzu indiańskim, od której nie można się oderwać. Russell Means jest najsłynniejszym, najbarwniejszym i najwścieklejszym aktywistą indiańskim ostatniego półwiecza. Barowy zabijaka. Buntownik żyjący poza systemem. Aktor, muzyk, celebryta. Reportaż z najbardziej awanturniczych czasów jego życia jest też opowieścią o losie amerykańskich Indian i o amerykańskiej...

Opowieść o ostatnim wielkim wodzu indiańskim, od której nie można się oderwać.

Reportaż z najbardziej awanturniczych czasów jego życia jest też opowieścią o losie amerykańskich Indian i o amerykańskiej przemocy. Bohater książki staje się przewodnikiem po ciemnych zakamarkach amerykańskiego mitu i zmusza czytelnika do innego spojrzenia na historię USA.

Pierwsza polska książka reporterska o Dzikim Zachodzie.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: materiały wydawnictwa