Ilustrowana encyklopedia zwierząt i roślin Polski

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Meowth

[i]Ilustrowaną encyklopedię zwierząt i roślin Polski[/i] można traktować jako znakomite źródło podstawowych informacji o krajowej faunie i florze. W środku znajdziemy kilkaset fotografii zwierząt w najróżniejszych sytuacjach oraz roślin wraz ze zbliżeniami kwiatów, liści lub owoców, nie zabraknie również obszernych opisów charakteryzujących poszczególne gatunki. Tabele z podstawowymi danymi o prezentowanych roślinach i zwierzętach pozwolą szybko przyswoić najważniejsze wiadomości, a zamieszczone mapy zasięgów występowania ułatwią lokalizację poszczególnych przedstawicieli fauny i flory w Polsce.

źródło opisu: Dom Wydawniczy PWN, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie