"LANCETEM, A NIE MACZUGĄ" Cenzura wobec literatury i jej twórców w latach 1945-1965

Seria: Badania Filologiczne nad Cenzurą PRL
Wydawnictwo: Wydawnictwo IBL PAN
PRL, cenzura
Dawidja78

Pod barwnym tytułem „Lancetem, a nie maczugą”. Cenzura wobec literatury i jej twórców w latach 1945-1965, który wykorzystuje oryginalną wypowiedź instruktażową cenzora, kryje się zbiór szkiców spisujących relacje „cenzor – tekst literacki”. Jest to pierwsza książka z nowej serii „Badania Filologiczne nad Cenzurą w PRL”, zainicjowanej w celu zaprezentowania efektów badań zespołu grantowego, realizującego – pod kierownictwem Kamili Budrowskiej – temat „Cenzura wobec literatury polskiej w latach 1945 – 1989”.

źródło opisu: www.wydawnictwo.ibl.waw.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo.ibl.waw.pl