Ekonomia międzynarodowa

9788320822625
ekonomia
pozostałe
Shino11

Podręcznik obejmuje najbardziej aktualną wiedzę z ekonomii międzynarodowej. Autor przedstawił pojęcie i zakres ekonomii międzynarodowej, osadzając ją w realiach współczesnej gospodarki światowej, co ułatwia zrozumienie szczegółowych zagadnień. W części dotyczącej teorii handlu międzynarodowego zostały omówione m.in. klasyczne i neoklasyczne teorie handlu międzynarodowego, wyposażenie w czynniki produkcji i ich międzynarodowe przepływy, zależności między wzrostem gospodarczym a handlem międzynarodowym. W części podręcznika dotyczącej polityki handlowej zaprezentowano cła, bariery pozataryfowe, protekcjonizm, międzynarodową politykę handlową. Część obejmująca wiedzę o międzynarodowych stosunkach finansowych zawiera omówienie: bilansu płatniczego, kursu walutowego i rynku walutowego, mechanizmu dostosowawczego, międzynarodowego systemu walutowego. W części dotyczącej wyzwań wobec globalnych problemów przedstawiono rolę handlu międzynarodowego dla rozwoju gospodarczego krajów rozwijających się, kryzysy finansowe oraz wyzwania globalizacji.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków ekonomicznych na różnych poziomach kształcenia i w różnych typach szkół wyższych.

źródło opisu: http://www.pwe.com.pl/ekonomia/ekonomia_miedzynarodowa,p609806666

źródło okładki: http://www.pwe.com.pl/ekonomia/ekonomia_miedzynarodowa,p609806666

Piotrek | 2017-12-17
Przeczytana: 15 grudnia 2017