Portret młodej wenecjanki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
AMisz

„Historie takie zdarzają się rzadko – raz, dwa, góra trzy razy za życia, ale zdarzają się każdemu. Tak, każdemu! Każdemu? Każdemu! No, chyba że ktoś zupełną jest klęską, katastrofą i zapaścią. Ale i wtedy się zdarzają”. Jerzy Pilch Słownik samotności? Opowieść o miłosnym olśnieniu? Czy może wyznania arcymistrza rozpadu na temat dążenia do wielkiej miłości? Przewrotna, dramatyczna i...

Przewrotna, dramatyczna i poruszająca historia. Główny bohater, niedoszły historyk sztuki, który całe życie spędził na obsesyjnym szukaniu miłości, poznaje młodziutką i olśniewającą Pralinę Pralinowicz – żywą kopię młodej kobiety z obrazu Albrechta Dürera, studentkę psychologii, kobietę ze wszech miar niepokojącą i tajemniczą, obdarzoną również „atletycznym” talentem literackim.

Niestety, szybko okazuje się, że burzliwy i ekstatyczny związek dwojga kochanków nie ma najmniejszej szansy na przetrwanie. Dlaczego? Czy dwójka bohaterów rzeczywiście pragnie miłości, czy raczej marzy o gwałtownym i efektownym rozstaniu? Kto tu kogo uwodzi, kto kogo zostawia, kto nad kim ma władzę? Czy Pralina rzeczywiście była miłością życia? I czy w ogóle była?

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2017

Elenaj | 2017-01-21
margarita010800 | 2017-01-21
brazzylia | 2017-01-21
Monika Matusiewicz | 2017-01-20
Co warto przeczytać w 2017 roku?

Czas podsumowań powoli za nami, najwyższa pora przyjrzeć się temu, co spotka nas w przyszłości. Na rozgrzewkę przed snuciem wielkich, życiowych, zmieniających wszystko planów przedstawiamy najbardziej obiecujące zapowiedzi wydawnicze. Sprawdźcie, na jakie książki warto czekać w tym roku.