Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Piotr Tymiński
Wydawnictwo: Katmar
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
AdrianX

Wspomnienia niemieckiego żołnierza z frontu wschodniego i pobytu w radzieckiej niewoli.

henio32 | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Miło przeczytać tak solidnie napisaną książkę dodatkowo ładnie wydaną - twarde okładki, szyta, wkładka ze zdjęciami, papier mógłby być nieco lepszy.
Książka składa się z 4 części i 35 rozdziałów. Treść to życiorys autora od czasów wstąpienia do służby pracy / potem do wojska/ poprzez całą wojnę aż po zwolnienie z pięcio-letniej niewoli radzieckiej.
Autor prowadzi narrację częściowo jako obserwator wydarzeń, niejako z boku, oraz w formie powieści wprowadzając dialogi prowadzone pomiędzy nim a innymi bohaterami toczącej się historii.
Mimo przyjętej konwencji pisarskiej książka mocno wciąga, jest napisana zbornie, z polotem bez "dłużyzn" ani nudziarstw w stylu - co by było gdyby , czy jakiś metafizycznych treści.
Mamy tu doskonale opisaną historię/ autor ocalił swoje wojenne notatki i służył też w sztabie generalnym/ zmagań frontowych,pobytu w niewoli oraz życia osobistego - bardzo ładnie wplecione w opowieść, absolutnie nie nudzą a wręcz doskonale uzupełniają treść książki....

wasili | 2017-01-21
siwy244 | 2018-01-21