Zarządzanie projektem. Model najlepszych praktyk.

Tłumaczenie: Józef Gałoński
Goldie

źródło okładki: google

Goldie | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016

Miałam trudności z określeniem autora książki, bo na stronie tytułowej nie ma wskazania na autora, a we wstępie jest wymieniony p. Ernst Bosschers, natomiast na holenderskich stronach tej książki widnieją jeszcze panowie Roland Boutelegier i Jacques Dierick.
Książka jest przeznaczona raczej dla osób początkujących w zarządzaniu projektami (nie znających jeszcze innych metodyk typu PRINCE, PMBook czy AGILE). Bardzo fajnie porządkuje wiadomości używając często wypunktowań. Na początku jest nawiązanie do opowieści o budowaniu nowego tipi indiańskiego jako prostego i ciekawego przykładu na nowy projekt, ale potem autor zapomina o tym i nie wykorzystuje już potencjału tej opowieści, skupiając się na zasadach prowadzenia projektów ogólnie. Do przykładu z tipi wraca dopiero w przykładowych dokumentach, które dla pomocy są załączone na końcu książki, co stanowi bardzo użyteczny dodatek dla kierujących projektami.

Klaudia Migdal | 2016-11-09