Ćwiczenia artykulacyjne: głoski k, g Zeszyt 6

Wydawnictwo: Wydawnictwo Edukacyjne
youstyna

Szósty zeszyt ćwiczeń logopedycznych z serii „Sylaby, słowa, wyrazy” przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat z nieprawidłową wymową głosek „k”, „g”. Nieprawidłowości polegają najczęściej na zamianie głoski „k” na „t” (np. zamiast „koło” dziecko mówi „toło”) oraz „g” na „d” (np. zamiast „guma” dziecko mówi „duma”). Głoski „k” oraz „g” mogą być również opuszczane w wyrazach lub (rzadziej) zniekształcane. Materiał zawarty w zeszycie obejmuje ćwiczenia głoski „k” oraz „g” osobno oraz ćwiczenia każdej z tych głosek
w opozycji: „k” do „t”; „g” do „d”.