Z bólem i miłością o współczesnym człowieku

Okładka książki Z bólem i miłością o współczesnym człowieku św. Paisjusz Hagioryta
Okładka książki Z bólem i miłością o współczesnym człowieku
św. Paisjusz Hagioryta Wydawnictwo: Bratczyk Cykl: Słowa (tom 1) religia
religia
Słowa (tom 1)
Bratczyk
2010-01-01
2010-01-01
Krzysztof Tur, Jerzy Pańkowski, Gabriel Krańczuk, Jerzy Betlejko
starzec paisjusz hagioryta słowa z bólem i miłością o współczesnym człowieku

"Dzisiejsi ludzie nie myślą o wieczności. Miłość własna pomaga im zapomnieć, że stracą wszystko. Nie pojęli jeszcze głębokiego sensu życia, nie doznali innych, niebiańskich radości. Serca tych ludzi nie dążą radośnie do czegoś wyższego"
Taki mocny cytat - dla dobrego wprowadzenia i na zachętę.
Książka nie tylko pomaga lepiej zrozumieć prawosławie i bardziej odnosić je do siebie w życiu duchowym. Sporo tu po prostu trafnych spostrzeżeń, takich zwyczajnie filozoficznych, na temat różnych dziedzin życia.
A na okrasę - trochę ciekawostek w postaci porad dla mnichów i mniszek czy też ocen różnych kwestii współczesnego życia, związanych np. z technologiami, z którymi akurat niekoniecznie trzeba się zgadzać.
Duże atuty tej książki to piękny, prosty język, prostota sformułowań oraz czytelny układ treści.

Taki mocny cytat - dla dobrego wprowadzenia i na zachętę.

• 3.6. Chrześcijaństwo
  • 3.6.2. Doskonalenie duchowe
  • Duchowość, religie, ezoteryka

Dodaj cytat z książki Z bólem i miłością o współczesnym człowieku