Zgłosuj na książki roku 2017
religia
Luu

- Abba, powiedzcie nam coś. - Cóż wam powiem? - Co serce ojcu podpowiada. - Serce mówi mi, żebym wziął nóż, pokroił je na kawałki, rozdał ludziom, a potem umarł. Tymi słowami rozpoczyna się pierwszy tom cyklu "Słowa" Starca Paisjusza Hagioryty - prawosławnego, atoskiego mnicha, kanonizowanego decyzją Synodu Biskupów Ekumenicznego Patriarchatu w Konstantynopolu. Jego duchowe przemyślenia i...

- Abba, powiedzcie nam coś.
- Cóż wam powiem?
- Co serce ojcu podpowiada.

Tymi słowami rozpoczyna się pierwszy tom cyklu "Słowa" Starca Paisjusza Hagioryty - prawosławnego, atoskiego mnicha, kanonizowanego decyzją Synodu Biskupów Ekumenicznego Patriarchatu w Konstantynopolu. Jego duchowe przemyślenia i porady skrupulatnie spisywały mniszki z monasteru św. Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa w Suroti, co po śmierci starca zaowocowało wydaniem cyklu książek.
Tom pierwszy obejmuje refleksje na temat współczesnej kultury, edukacji, kondycji kościoła prawosławnego oraz najbardziej rozpowszechnionych grzechów w dzisiejszych czasach.

źródło opisu: Opis autorski

Luu | 2016-07-14