6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Lubczyk

Z tej książki dowiecie się jaką nauczkę dostał chytry lis, o co pokłóciły się zające, dlaczego dzik musiał opuścić las, jak wiewiórka poradziła sobie z zimowym brakiem zapasów i dlaczego robak pokłócił się ze słoniem. Wszystko bajecznie zilustrowane i zamknięte w kolejnej książce. Polecamy!

źródło opisu: wds.pl

źródło okładki: wds.pl

Oj. Skojarzył mi się opis z Bajkami Krasickiego. Ale klasyka dzieciom czytać jeszcze nie mogę, bo lew na razie jest większym kiciusiem i zjadający towarzystwo może im się przyśnić ;).
Tu jest podobnie: królicza kłótnia kończy się w pasztecie. Uuuu... A moje dzieci jeszcze nie wiedzą, że zwierzątka jedzą.
Jeszcze o słowniku. Może jestem skrzywiona wszelkimi NVC itepe, ale wyjątkowo nie lubię używania w wierszach dla dzieci słów i zwrotów typu: głupia sowa, mieć w nosie: "przyzwoitość on ma w nosie, źle traktuje nawet łosie", "śmieje się jaszczurka, - jaka głupia ta wiewiórka", "niech się pracuś puknie w czoło".
Ostatni wiersz "Słoń i Robak" o tzw. szukaniu winnego - całkiem niezrozumiały dla 5-latków.
Oceniam na 4*, dodatkowa za ilustracje - moim dzieciom się podobały.