Rozpoznawanie biometryczne. Nowe metody ilościowej reprezentacji obiektów

Wydawnictwo: Helion
9788320617863
technika
LubimyCzytać

Monografia opisująca najważniejsze nowe metody automatycznego rozpoznawania ukierunkowane na analizę danych biometrycznych, czyli danych, których źródłem są pomiary charakterystyk fizycznych człowieka, obserwacje jego zachowań lub monitorowanie procesów związanych z jego funkcjonowaniem. Przedstawiono badanie zmienności sygnału mowy w rozpoznawaniu emocji oraz identyfikacji mówcy, jak również analizę danych biometrycznych z wykorzystaniem siatek deformowalnych różnego typu (m.in. siatki deformowalne z wielowymiarowymi deskryptorami cech lokalnych, dyskryminacyjne siatki deformowalne). Opisano również rozpoznawanie obiektów na podstawie cech lokalnych umożliwiające polepszenie rozpoznawania twarzy, tęczówki i in. Odbiorcy książki: pracownicy naukowi i studenci wydziałów elektroniki oraz wszyscy zainteresowani biometrycznymi metodami automatycznego ustalania i potwierdzania tożsamości osób.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!