Jan Stanisławski i jego uczniowie

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sztuka
Abdita

Album ten jest pierwszą na polskim rynku księgarskim tak szeroką prezentacją dorobki Jana Stanisławskiego, niezrównanego mistrza malarstwa krajobrazowego. Ukazuje również prace najwybitniejszych uczniów jego szkoły – słynnej „majsterszuli” (m.in. Stanisława Kamockiego, Stefana Filipkiewicza czy Henryka Szczyglińskiego). Książka odkrywa urzekający swą urodą i „poezją” świat: pejzaże pozbawione...

Książka odkrywa urzekający swą urodą i „poezją” świat: pejzaże pozbawione przemocy, a przecież pełne emocji. Odtwarzana przez Stanisławskiego przyroda opowiada o człowieku, o stanach jego duszy, o jego niepokojach i radościach, marzeniach i tęsknotach.
Autorka, wytrawna znawczyni świata sztuki młodopolskiej, wiedzie nas zrazu śladami samotnych „wędrówek piechotnych” Stanisławskiego po kraju, jego wypraw na Ukrainę i dalszych zagranicznych wojaży. Ukazuje fascynację artysty przyrodą i architekturą. I wreszcie prowadzi na szlaki wspólnych wyjazdów plenerowych „Majstra” i jego uczniów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/472355/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/472355/

Tomek | 2016-07-04

Znakomita robota wydawnictwa Kluszczyński. Świetny dobór ilustracji obrazów mistrza i uczniów. Znakomita jakość reprodukcji.