A Foreign Love Affair

manga, yaoi, komedia, romans
komiksy
angielski
Niko

Ahh…there’s nothing so relaxing as a luxury cruise to the islands of Sicily. Fair weather, Italian hospitality, and the beauty of the Mediterranean Sea combine to make a dream vacation for any foreigner lucky enough to book a cabin. But peace and tranquility are shattered when Ranmaru Ohmi is on board. Celebrating his marriage to the daughter of a rival yakuza clan, the hot-tempered underboss soon attracts the passengers’ attention as much for starting fistfights as he does for wearing a kimono wherever he goes. Enter Alberto Valentiano, a handsome Italian stud with a taste for all things Japanese – and a few secrets. Instantly smitten by the passionate Ranmaru, Al uses all his European charm to conquer the object of his desire. Just how is a gangster supposed to respond to these advances?

źródło opisu: 801 Media, 2008

źródło okładki: http://www.digitalmanga.com/

Roksana | 2013-12-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Jestem po lekturze dwóch rozdziałów owego "dzieła" i powiem szczerze, że nie jestem zadowolona z zakupu powyższej mangi. Owszem jak to u Ayano Yamane, kreska jest śliczna i niezwykle dopracowana. Jednak po względem fabularnym manga wypada dosyć słabo i widzę w niej wiele niedociągnięć. Jakiś czas temu widziałam OVA zrealizowane na podstawie tej mangi, zatem samą jej treścią nie jestem wybitnie zaskoczona. Cóż można natomiast wspomnieć o samej fabule.

Głównym bohaterem jest 23-letni przestępca, który ze swoją (starszą od siebie) świeżo poślubioną żoną wypłynęli w rejs po morzy Śródziemnym. Oczywiście nasz główny bohater miłuje tylko tradycyjne japońskie kimono i sandały, zatem będąc w Europie nie zamierza przebrać się w bardziej cywilizowany strój. Wyrzucony przez żonę w noc poślubną, idzie zapijać smutki do pobliskiego baru. Tam spotyka urodnego Włocha Ala. (Nie rozumiem dziwnego wyobrażenia Japończyków odnośnie urody Europejczyków, powyższy Włoch jest naturalnym blondynem o...

Niko | 2013-07-26
Na półkach: Przeczytane, Manga, Yaoi

Dla fanów yaoi jak najbardziej ;)

| 2015-02-09
Na półkach: Przeczytane, Manga/Komiks
Przeczytana: 2015 rok

Mangi „Ikoku Irokoi Romantan” – mimo że znacznie lepszej od dwuodcinkowego OVA powstałego na jej podstawie – nie nazwałabym bardzo dobrą. Opowiada ona do bólu naiwną historię dwóch kochanków, którzy nieustannie gubią się i odnajdują niezwykłym zrządzeniem losu. Perypetie bohaterów naszpikowano przerysowanymi sytuacjami oraz nazbyt szczęśliwymi zbiegami okoliczności. Elementy humorystyczne (inicjowane głównie przez nadpobudliwego Ranmaru) i zmysłowe sceny erotyczne umilają lekturę, nie na tyle jednak, by zrównoważyć mdły aspekt fabularny.

Do kreski nie mam większych zarzutów - denerwują mnie tylko sztucznie uwydatnione usta, przydające bohaterom nazbyt zniewieściałego wyglądu. Nie polecam. Jestem przekonana, że kategoria yaoi zna bardziej zajmujące tytuły.

| 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017