Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion

* Jak to się robi z pomocą mistrza* Poznaj przyszłość standardów sieciowych * Stosuj skuteczne zasady pracy z nowoczesnymi przeglądarkami * Naucz się eliminować problemy i ciąć koszty * Przewodnik po standardach autorstwa Jeffreya Zeldmana ponownie kontratakuje! Trzecie wydanie udowadnia, że to wciąż najważniejsza książka dla wszystkich projektantów, którzy chcą tworzyć nowoczesne i funkcjonalne witryny - błyskawicznie się wczytujące, trafiające do masowego odbiorcy i tanie w utrzymaniu. Do nowej, zaktualizowanej wersji dodano niezwykle przydatne informacje o usprawnieniach, a także wyzwaniach, jakie stoją przed projektantami pracującymi w nieustannie zmieniającym się środowisku standardów sieciowych. W tym wydaniu książki znajdziesz informacje na temat tego, jak za pomocą standardów rozwiązywać problemy powstające w wyniku stosowania starych sposobów projektowania witryn WWW. Dowiesz się także, jak stare i nowe standardy przekształcają internet w dynamiczną platformę do tworzenia solidnych, dostępnych aplikacji oraz pięknych i łatwych do odnalezienia treści. Przeczytasz też o tym, jak zapowiada się przyszłość standardów sieciowych. * Prezentacja języków XHTML, HTML 5, CSS. * Zasady tworzenia strukturalnego, semantycznego kodu. * Realizacja solidnych układów, tworzonych w oparciu o CSS. * Tworzenie nieinwazyjnego kodu JavaScript. Dodatkowe informacje dotyczące typografii i dostępności. Prezentacje kilku projektów, w których pokazujemy sztuczki i rozwiązania w zakresie stosowania standardów. W tym przemyśle Jeffrey Zeldman zajmuje miejsce gdzieś pomiędzy "Bogiem" a "guru" - i potrafi wykorzystać swą mądrość oraz dowcip, by opowiadać o tym, CZYM są standardy sieciowe, JAK należy je stosować oraz DLACZEGO powinniśmy zwrócić na nie uwagę. Kelly Goto, autorka książki Web ReDesign 2.0: Workflow that WorksCzasami, bardzo rzadko, udaje się znaleźć autora, o którym myślimy sobie: "Ten gość jest inteligentny! I sprawia, że ja też czuję się mądrzejszy, bo w końcu zrozumiałem to zagadnienie".TSteve Krug, autor książek Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych oraz Przetestuj ją sam! Steve Krug o funkcjonalności stron internetowych.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion