CSS. Projektowanie profesjonalnych stron WWW

Okładka książki CSS. Projektowanie profesjonalnych stron WWW Todd Dominey, Cindy Li., Ethan Marcotte, Dunstan Orchard, Christopher Schmitt, Mark Trammell
Okładka książki CSS. Projektowanie profesjonalnych stron WWW
2009-07-01
2009-07-01
9788324620678
Łukasz Piwko
css webmaster tworzenie stron www

Okładka książki HTML5 Cookbook Christopher Schmitt, Kyle Simpson
HTML5 Cookbook Christopher Schmitt...

Książka już dla osób znających zarówno HTML i CSS. Nie ma tu omawiania poszczególnych znaczników HTML czy własności CSS, aczkolwiek na końcu w ramach aneksu są dodane zestawienia je zbierające. Omawiane jest za to 7 tematów konkretnego zaprojektowania elementu lub sposobu działania na przykładzie 6 stron i e-maila (np. efekt rollover, tworzenie szablonu e-maila, przezroczyste obrazy na stronie, dołączanie kilku stylów do jednej strony),więc pokazane są kody z założeniem, że wiadomo co oznaczają, choć oczywiście jest wyjaśnienie po co i dlaczego właśnie tutaj w tej stronie zostały użyte. To ostatnie mnie przyznam zaciekawiło. Najbardziej podobał mi się pierwszy rozdział zbierający najlepsze praktyki przy projektowaniu (niby proste i podstawy, ale fajnie tu zebrane) typu: zawsze zamykaj selektory, pisz małymi literami, rozdziel strukturę od wyglądu. Jest tu też pokazane kolejność (ważność) zapisów css, czyli w jakiej kolejności przeglądarka je odczytuje i który jest najważniejszy. Zaciekawił mnie też ostatni rozdział o tworzeniu układów, bo w końcu ktoś przejrzyście wyjaśnił pozycjonowanie div-ów na stronie.

• Z_2017
  • Web