Atak na chrześcijaństwo

Tłumaczenie: Joanna Ganobis
Wydawnictwo: Esprit
religia
joly_fh

W czasach głębokiego relatywizmu, kiedy nawet podstawowe prawdy wiary podlegają nieustannej krytyce i przekłamaniom, chrześcijanin powinien umieć bronić swojej wiary. Ojciec Joseph Marie Verlinde w prosty, a jednocześnie pasjonujący i zrozumiały sposób wyjaśnia najważniejsze dogmaty wiary katolickiej dotyczące zmartwychwstania, śmierci, czyśćca, nieśmiertelności ludzkiej duszy i wiele innych...

ludzkiej duszy i wiele innych kwestii.

Zwraca też uwagę na najrozmaitsze zagrożenia duchowe, które oddalając nas od Boga, mogą prowadzić do zniewolenia i dręczeń diabelskich. Ostrzega przed ezoteryzmem i okultyzmem, a także praktykami duchowymi z Dalekiego Wschodu. Ojciec Verlinde, nim powrócił do wiary katolickiej i przyjął święcenia kapłańskie, przez wiele lat był związany z ruchem medytacji transcendentalnej jako bliski współpracownik guru tego ruchu, Maharishiego Mahesha Yogiego.

Podczas długiej i bolesnej drogi nawrócenia i przemiany doświadczył osobiście wszystkich negatywnych skutków duchowego zniewolenia, w jakie popadł na skutek wieloletniego praktykowania medytacji transcendentalnej. Dziś jest świadkiem, ale też nauczycielem wiary.

Książka Atak na chrześcijaństwo, która odniosła wielki sukces wydawniczy we Francji, jest owocem rozmów ze słuchaczami Radia Notre-Dame, podczas których ojciec Verlinde odpowiadał napytania dotyczące chrześcijaństwa i nowych form duchowości.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2013

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/270/Atak-na-chrzescijanstwo.html

Railie | 2013-07-18

Bardzo dobra pozycja dotycząca zagrożeń duchowych wynikających m.in. z praktyk dalekiego wschodu, autorstwa bardzo przekonującego i doświadczonego o. Verlinde. Serdecznie polecam!

Marta | 2013-07-07
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Książka „Atak na chrześcijaństwo” składa się z pytań słuchaczy francuskiego Radia Noter-Dame i odpowiedzi o. Josepha Marie Verlinde uszeregowanych tematycznie tak, aby tworzyły logiczną całość. Rozmowa, której czytelnik staje się świadkiem koncentruje się głównie wokół nowych form duchowości i zagrożeń płynących z ich praktykowania.
Sama postać autora jest niezwykle ciekawa, gdyż ojciec Verlinde zanim nawrócił się na chrześcijaństwo i wybrał drogę kapłaństwa, przez długi czas był bliskim współpracownikiem guru ruchu medytacji transcendentalnej. Tak więc na własnej skórze doświadczył zła, duchowej niewoli i konsekwencji płynących z praktykowania medytacji transcendentalnej. Dzięki temu przez duchownego przemawia przede wszystkim doświadczenie, dzięki temu publikacja zyskuje na wiarygodności.
Ojciec Verlinde posługuje się prostym językiem, unika skomplikowanej terminologii, wszelkie trudniejsze nazwy skrupulatnie wyjaśnia, dzięki temu lektura tomiku nie sprawi nikomu trudności....

czytelnik | 2013-07-06
Na półkach: Przeczytane, Religia

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Książka mnie nie zachwyciła. Autor porusza kwestie tylko podstawowych prawd wiary. Być może w obliczu postępującej we Francji laicyzacji są one tam nieznane. Dla polskiego czytelnika - katolika większość odpowiedzi zawartych w "Ataku na chrześcijaństwo" jest oczywista.

Nie odpowiada mi forma publikacji. Nie lubię książek pisanych w formie dialogów (nawet jeśli są one odzwierciedleniem realnie przeprowadzonych rozmów). Nie rozumiem także tytułu. Treść książki ma niewiele wspólnego z atakiem na wyznania chrześcijańskie. Można oczywiście podciągnąć przekłamania prawd wiary pod formę ofensywy przeciwników wiary Chrystusowej, ale jest to chyba nadinterpretacja. Wydaje mi się, że tytuł pełni wyłącznie cel marketingowy i ma skłonić czytelnika do zakupu książki.

Niewątpliwie najciekawszą częścią "Ataku na chrześcijaństwo" jest rozdział "Chrześcijaństwo a praktyki Wschodu". Autor odwołuje się w nim do osobistych doświadczeń. W...