Martynka. Moje czytanki. Kociak włóczęga

Tłumaczenie: Liliana Fabisińska
Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Publicat
Martine et le chaton vagabond.
Zosia Adamczyk

Seria "Martynka" to bestseller w wielu krajach świata. Tym razem Martynka, poprzez znakomitą kolekcję książek z serii "Moje czytanki" zachęca dzieci do samodzielnego czytania. Na końcu każdego tomiku dołączono 8 stron z praktycznymi informacjami, a w niektórych książeczkach z tej serii, np. w "Martynka. Moje czytanki. W górach" znajdziecie kartonową figurkę Martynki, a w "Martynka. Moje...

Seria "Martynka" to bestseller w wielu krajach świata.
Na końcu każdego tomiku dołączono 8 stron z praktycznymi informacjami, a w niektórych książeczkach z tej serii, np. w "Martynka. Moje czytanki. W górach" znajdziecie kartonową figurkę Martynki, a w "Martynka. Moje czytanki. W szkole tańca" zestaw kolorowych, wielokrotnego użytku (można je odklejać i naklejać wiele razy), ubiorków-nalepek, którymi tę figurkę możecie przyozdobić.

źródło opisu: http://www.martynka.com.pl

źródło okładki: http://www.najlepszyprezent.pl

Ida | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

"Moje czytanki" z Martynką. Okazja do samodzielnego poznawania książeczki, szlifowania umiejętności czytania, no i oczywiście zawsze interesująca przygoda i zabawa z małą bohaterką. W tej opowieści, Martynka występuje razem z młodszym bratem Jankiem. Podczas wyprawy nad rzekę, dzieci znajdują kota, a może to kot znajduje dzieci? Trudno określić jak miało być, ale skończyło się na wielkiej przyjaźnie i wspólnych przygodach.
Jedna z takich przygód jest nawet bardzo niebezpieczna. Kiedy bowiem mały kot wchodzi na wysokie drzewo, zarówno Martynka jak i jej brat wspinają się po drabinie, by zdjąć zwierzę z gałęzi. Z opisu jednak wynika, że drabina jest zbyt krótka, drzewo bardzo wysokie, a całe przedsięwzięcie raczej wymaga ingerencji straży pożarnej. No cóż, w tym momencie, z pewnością należy dzieciom przypomnieć, że takich rzeczy nie robi się bez pomocy dorosłych. Tutaj Martynka i jej brat są wyjątkowo negatywnym wzorem.
Poza tym jednak dzieci zajmują się z wielkim zaangażowaniem...

Anulka | 2017-06-03
Przeczytana: kwiecień 2016