Okładka książki Pozłotnictwo

Pozłotnictwo

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie II". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
wojcieszko
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Książka ujmuje zagadnienia pozłotnictwa w szerokim zakresie - od informacji historycznych poprzez stare techniki i receptury, stosowane materiały, wskazówki praktyczne, sposoby złoceń przez platerowanie, pozłacanie introligatorskie - do renowacji i konserwacji złoceń. Książkę wzbogaca słowniczek zawierający encyklopedyczne objaśnienia terminów ujętych w publikacji, oraz słowniczek wyrażeń obcojęzy...

Książkę wzbogaca słowniczek zawierający encyklopedyczne objaśnienia terminów ujętych w publikacji, oraz słowniczek wyrażeń obcojęzycznych, przetłumaczonych na język polski, dotyczących terminologii związanej z pozłotnictwem.
Zamysłem autora było stworzyć opracowanie skierowane zarówno do znawców tematu, jak i do osób zaczynających zgłębiać dziedzinę pozłotnictwa, oraz do tych, którzy z tą dziedziną stykają się okazjonalnie.
Pozycja ta jest świadectwem wielu lat pracy autora, jest poświadczeniem rozeznania źródeł archiwalnych i prac naukowych po metody warsztatowe wynikające z wiedzy praktycznej.

źródło opisu: http://www.tanitom.pl/zamex-trade-pozlotnictwo-zdz...(?)

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,