Okładka książki Pozłotnictwo

Pozłotnictwo

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie II". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
wojcieszko
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Książka ujmuje zagadnienia pozłotnictwa w szerokim zakresie - od informacji historycznych poprzez stare techniki i receptury, stosowane materiały, wskazówki praktyczne, sposoby złoceń przez platerowanie, pozłacanie introligatorskie - do renowacji i konserwacji złoceń. Książkę wzbogaca słowniczek zawierający encyklopedyczne objaśnienia terminów ujętych w publikacji, oraz słowniczek wyrażeń obcojęzy...

Książkę wzbogaca słowniczek zawierający encyklopedyczne objaśnienia terminów ujętych w publikacji, oraz słowniczek wyrażeń obcojęzycznych, przetłumaczonych na język polski, dotyczących terminologii związanej z pozłotnictwem.
Zamysłem autora było stworzyć opracowanie skierowane zarówno do znawców tematu, jak i do osób zaczynających zgłębiać dziedzinę pozłotnictwa, oraz do tych, którzy z tą dziedziną stykają się okazjonalnie.
Pozycja ta jest świadectwem wielu lat pracy autora, jest poświadczeniem rozeznania źródeł archiwalnych i prac naukowych po metody warsztatowe wynikające z wiedzy praktycznej.

źródło opisu: http://www.tanitom.pl/zamex-trade-pozlotnictwo-zdz...(?)

źródło okładki: http://www.tanitom.pl/zamex-trade-pozlotnictwo-zdz...»