Gigant 10/98: Siedem kaczych plag

Seria: Komiks Gigant
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
Agnieszka

Walka o kamień. Szalony prof. Antyk wybiera się na wyspę, by odnaleźć Kamień Władzy nad Światem. Donald i Dziobas postanawiają udaremnić jego plany. Okazuje się, że "świat" to pojęcie bardzo jednoznaczne. U myszy na urodzinach. Urodziny Mikiego to dzień niespodzianek. Podczas przyjęcia dostaje prezenty, ale traci... gości, którzy znikają nagle w magiczny sposób. Kto się kryje za tajemniczym...

Walka o kamień.

U myszy na urodzinach.
Urodziny Mikiego to dzień niespodzianek. Podczas przyjęcia dostaje prezenty, ale traci... gości, którzy znikają nagle w magiczny sposób. Kto się kryje za tajemniczym porwaniem?

Życie to nie teatr.
Donald i jego sąsiad Jones zostają prawdziwymi aktorami. Odnoszą sukces i postanawiają zapomnieć o wzajemnych uprzedzeniach - dla dobra sztuki. Ale czy na długo?

Siedem kaczych plag.
Donald i siostrzeńcy znajdują w muzeum magii niepozorny wisiorek, który okazuje się amuletem groźnego boga Zgreda. Donald nakłada go na szyję i... uwalnia kacze demony.

Wodny świat.
Donaldowi cieknie kran. Najpierw z problemem próbuje uporać się sam, potem wzywa fachowca. Niekiedy jednak kropla z cieknącego kranu może przerodzić się w morze kłopotów.

źródło opisu: Wyd. Egmont, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

13thSON | 2014-12-03

Komiks z okładki o siedmiu duchach, które wyskoczyły z Donalda zapadł mi w pamięć na tyle, że pamiętam go po tylu latach. Jak dla mnie, to najlepszy numer Giganta i polecam!

Trojden | 2014-11-28

Jeden z najlepszych tomów z serii Gigant, jaki czytałem. Naprawdę ciekawe historie - wątki mitologiczne oparte częściowo na motywach biblijnych, historia z zagadką kryminalną, historia o dalekich podróżach... wszystko, co najlepsze. Tom zdecydowanie godny polecenia.