Wiadomości Literackie, nr 2/2013

Wydawnictwo: Manuskrypt
czasopisma
Róża_Bzowa

W drugim numerze Wiadomości Literackich mogą Państwo znaleźć szczery wywiad z Pawłem Kukizem, z którym o Polsce, sile i honorze rozmawiają redaktor naczelny wraz z Tomaszem Skłodowskim. Opowiadanie Eugeniusza Sobola zmusza do przypomnienia sobie, kim był Breżniew i jakimi mechanizmami władzy się posługiwał, a na poprawę humoru i ku refleksji służą pomocą aforyzmy Leszka Szarugi. Ciekawą przygodą może okazać się lektura wierszy Jarosława Klejnockiego - dyrektora Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, który następnie dzieli się z nami refleksją na temat elektronicznych książek. Jako że w tym roku przypada 150 rocznica wybuchu Powstania styczniowego, Krzysztof Jabłonka przypomina z charakterystycznym dla siebie polotem te ważne dla polskiej świadomości narodowej wydarzenia. Dorota Zielińska przez Krym dalej prowadzi nas do Gruzji, natomiast "9 dzielnica" Mateusza Wróbla debiutującego prozaika zmusza do myślenia i wyciągnięcia wniosku, że człowiek nie do końca jest w stanie odciąć się od swojej przeszłości. Dominika Budzanowska broni Epikura...naukowo. W drugim numerze wiele recenzji i ciekawej grafiki. Warto przeczytać!

źródło opisu: www.wiadomosciliterackie.pl

źródło okładki: www.wiadomosciliterackie.pl

• Człowiek tygrys
  • Sprzedawczyk
  • Cienie
  • Koniec i początek
  • Czy można umrzeć dwa razy?
  • Cudowny chłopak

8,17 (12 ocen i opinii)
Koniec i początek
Manula Kalicka

8 (2 ocen i opinii)
Czy można umrzeć dwa razy?
Leif GW Persson

8,25 (4 ocen i opinii)
Legenda o samobójstwie
David Vann

7,55 (11 ocen i opinii)
Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar
Paweł Cieliczko , ks. Radek Rakowski

7 (3 ocen i opinii)