Zgłosuj na książki roku 2017

Biuletyn Carpe Noctem nr 2 (1/2011)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biuletyn Carpe Noctem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Carpe Noctem
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
groza, horror
czasopisma

Drugi numer Biu­le­tynu Carpe Noc­tem poświę­cony został pol­skiej gro­zie. Tym razem ma on 56 stron, a na nich m.in. Kalen­da­rium Grozy z komen­ta­rzami redak­cji, recen­zje (od „Hor­ro­ra­rium” Kaina i Kyr­cza po „Insty­tut” Jakuba Żulczyka), arty­kuł o pro­zie Mał­go­rzaty Sara­mo­no­wicz, post­ko­lo­nialną inter­pre­ta­cję „Czerni” Mai Lidii Kos­sa­kow­skiej oraz opo­wia­da­nie „Wynik mno­że­nia” Dawida Kaina i archi­walny wywiad z Łuka­szem Orbitowskim.

źródło opisu: http://www.carpenoctem.pl/

źródło okładki: http://www.carpenoctem.pl/

• Idealna dziewczyna
  • Lata szkolne Jezusa
  • Dwa dni w maju
  • Czym jest człowiek
  • Bad Boy's Girl
  • Szarość miejskich mgieł
  • Krótka historia o długiej miłości
  • Point of Retreat
  • Ta dziewczyna
  • Gdzie niebo mieni się czerwienią
  • Miasto Świętych Mężów

5,76 (62 ocen i opinii)
Szarość miejskich mgieł
Edyta Świętek

8,86 (7 ocen i opinii)
Krótka historia o długiej miłości
Angelika Kuźniak , Ewelina Karpacz-Oboładze

7,07 (15 ocen i opinii)
Point of Retreat
Colleen Hoover

7,79 (2718 ocen i opinii)
Ta dziewczyna
Michelle Frances

5,62 (13 ocen i opinii)
Gdzie niebo mieni się czerwienią
Lisa Lueddecke

6,87 (210 ocen i opinii)
Beremis | 2014-11-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBooki
Przeczytana: 10 listopada 2014

Numer powinien być ciekawy, w końcu cały poświęcony polskiemu horrorowi, ale nie do końca otrzymałem to, czego się spodziewałem.
Zestawienie polskich książek z ostatnich lat, miało być z komentarzami, tylko przy kilku takowe są, do wszystkich przepisana jest nota z okładki, szkoda. Brakuje mi na podsumowanie tej listy podsumowania, w jakiejkolwiek formie (felieton, dyskusja) polskiego rynku horroru. A jego stanie czytamy między wierszami, choćby z następnej części biuletynu poświęconego recenzjom. Recenzentom nie udało się ominąć porównań polskich autorów do gigantów z ameryki, zazwyczaj są to porównania na wyrost i irytujące.
Opublikowane opowiadanie "Wynik mnożenia" D.A Kaina jest fajne, miły dodatek. Natomiast "Ciasteczka" odbieram jak ćwiczenie z korespondencyjnego kursu "zostań pisarzem w miesiąc", zapychacz.
A ogólny obraz polskiego horroru wypada blado, cały czas powtarzają się maks. 4 nazwiska i niewiele większa liczba książek.
Czy przez 3 lata od wydania biuletynu coś...

Na półkach