Ukryty strumień

83-922344-2-1
Filozofia, chrześcijaństwo
filozofia, etyka
poznanianka

Można traktować Ukryty strumień tak jak traktowano w dawnych czasach loci communes czy też, jak nazwał to Cycero – sedes argumentorum, czyli miejsce, skład, do którego można się udać, kiedy poszukujemy argumentów w sporze. Knox udziela ich hojną ręką, a wszystkie dotyczące tego, co określić można obroną naszej wiary przed zarzutami padającymi z różnych stron.

źródło opisu: Fronda, 2005

źródło okładki: http://www.wydawnictwofronda.pl/ukryty-strumien

poznanianka | 2013-01-02
Przeczytana: 07 listopada 2012

Wykłady zawarte w tej książce można nazwać apologetycznymi (broniącymi wiary) albo po prostu uczącymi logicznego myślenia w kontekście wiary. Skłaniała bym się ku tej drugiej opcji, gdyż autor jakby mówił przez nią czytelnikowi: "uspokój się, opanuj chęć budowania stosów, okiełznaj oburzenie i gorliwość nieustraszonego obrońcy wiary i pomyśl jakby tu kulturalnie przedstawić swoje stanowisko, tak aby Twoja wypowiedź była logiczna i spójna". I muszę powiedzieć robią wrażenie!
Bywa, że się naprawdę nie wie co powiedzieć. Wtedy nic tylko zaglądać do "Ukrytego strumienia". Polecam :)