Bioetyka. Wprowadzenie dla studentów nauk biologicznych.

Tłumaczenie: 8391264394
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Bioethics. An Introduction for the Biosciences
bioetyka
Ewelina

Zagadnienia dotyczące bioetyki budzą w ostatnich latach coraz większe zainteresowanie opinii publicznej. Debata nad tymi zagadnieniami obejmuje tematy związane z modyfikacją genetyczną (GMO), klonowaniem zwierząt czy "projektowaniem dzieci". Gdy opinia publiczna żywi się spekulacjami mediów, czy możemy być pewni, że decyzje dotyczące zasadniczych zagadnień bioetycznych są podejmowane w racjonalny i obiektywny sposób?

Część otwierająca książkę zapoznaje studentów z istotą bioetyki oraz teorii etycznej. W dalszych partiach tekstu autor wprowadza czytelnika w szeroki zakres zagadnień bioetycznych odnoszących się do ludzi, zwierząt, roślin oraz środowiska. Końcowe rozdziały to przegląd zagadnień związanych ze stosowaniem bioetyki w praktyce.

Książka prezentuje różne punkty widzenia w sposób bezstronny, sprzyjający debacie i dyskusji.

Najobszerniejszy, najbardziej wyważony spośród dostępnych, akademicki podręcznik do bioetyki, proponujący studentom jasne, obiektywne wprowadzenie do tego przedmiotu.
Poszczególne rozdziały zawierają wiele przydatnych rozwiązań obejmujących tematy do dyskusji i ćwiczenia sprzyjające opanowaniu wiedzy przez studenta.
Zwięzły tekst napisany jednolitym, jasnym językiem przez doświadczonego autora, opatrzony wygodnymi odnośnikami ułatwiającymi studentom wyrabianie sobie pełniejszego obrazu tego tak zróżnicowanego przedmiotu.
Obszerna lista zalecanych lektur oraz wykaz przydatnych stron internetowych zachęcają studentów do zgłębiania interesujących ich tematów.

źródło opisu: PWn, 2008

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/