9788310120267
miłość, przyjaźń
nieperfekcyjnie

Dobra literatura kobieca! W ten śnieżny styczniowy wieczór miasteczko Pogodna, leżące gdzieś między Koszalinem a Kołobrzegiem, wyglądało niczym z bajki Andersena. Płatki śniegu wirowały w świetle pięknych, kutych przez miejscowego artystę-kowala latarni, opadały na strome dachy przedwojennych kamieniczek, na kasztanowce i świerki, rosnące wzdłuż alejek niewielkiego parku, na ławeczki okalające fontannę i lśniły we włosach spieszącej chodnikiem kobiety. Ta zatrzymała się przed drzwiami Sklepiku z Niespodzianką, zatupała czerwonymi kozaczkami i otrzepała z białego puchu długie srebrne futro. Nacisnęła klamkę i po chwili znalazła się w ciepłym jasnym wnętrzu, pachnącym herbatą Przy Kominku i szarlotką z cynamonem.
Sklepik z Niespodzianką to wciąż miejsce spotkań kręgu zaprzyjaźnionych kobiet: uroczej właścicielki Sklepiku — Bogusi, pięknej i humorzastej tap madl — Konstancji, energicznej femme fatale — Adeli, zagubionej pani weterynarz — Lidki, dobrej duszy miasteczka — Stasi. Jednak w małej nadmorskiej miejscowości nastał czas zmian. Niespodziewany i tajemniczy powrót zaginionej Anny, żony Wiktora, wiele komplikuje. Pogodna i jej mieszkańcy zdają się skrywać więcej sekretów, niż Bogusia mogła przypuszczać. Między przyjaciółkami rośnie napięcie, do tego także kapryśny los ich nie oszczędza. Przyjaźń Bogusi, Adeli, Konstancji, Lidki i Stasi zostanie wystawiona na ciężką próbę.
Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki...

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: Nasza Księgarnia, 2012

Hania | 2016-03-09
Przeczytana: luty 2016

Adela, kobieta sukcesu, silna, zaradna, jednak w środku bardzo wrażliwa. W drugiej części większość zdarzeń skupia się właśnie na Adeli. Dla mnie ta część jest jeszcze lepsza od pierwszej. Mocno trzyma w napięciu i sprawia, że ma się ochotę czytać więcej i więcej. Jestem zauroczona Sklepikiem z Niespodzianką, mnóstwem przepisów na kąpiele relaksujące i cały ten klimat w Pogodnej. Takie właśnie jest życie...jak w tej książce, trochę słodkie, trochę gorzkie, trochę ostre, ale w końcu przychodzi moment, gdzie dzięki sile miłości i przyjaźni nasze życie jest piękniejsze, bo na świecie nie ma nic bardziej wartościowego jak dobro, przyjaźń i miłość.
Bardzo polecam:)

Joanna | 2013-07-16
Przeczytana: 10 lipca 2013

„ Adela” to druga część z serii powieści „ Sklepik z niespodzianką” o sile kobiecej przyjaźni i wzajemnym wspieraniu się. W odróżnieniu do pierwszej części zawiera o wiele więcej dramaturgii, sylwetki bohaterek, szczególnie głównej postaci są bardziej wyraziste i pogłębione psychologicznie.
Do Pogodnej nieoczekiwanie wraca po trzech latach zaginiona Anna Potocka wywołując w lokalnej społeczności spore zamieszanie, tym bardziej, że ma ono związek z przeszłością Adeli, latami jej wczesnej młodości. Nie radzi sobie również w życiu Konstancja będąca w ciąży i obarczona obowiązkami opieki nad chorą matką Igora. Również Lidka przechodzi kryzys swojego małżeństwa. Jednak to Adela Niwska i jej problemy wysuwają się na pierwszy plan. Z pozoru kobieta silna, energiczna w zasadzie pozbawiona dzieciństwa bo jako najstarsza córka w wielodzietnej rodzinie zmuszona była do opiekowania się młodszym rodzeństwem i bycia dla nich wzorem do naśladowania.
W rzeczywistości osoba zagubiona,...

basik | 2016-11-21

Druga część losów przyjaciółek z Pogodnej jest dla mnie jeszcze lepsza niż pierwsza, więcej tu się dzieje, więcej dramatycznych wydarzeń.
Główną bohaterką jest Adela, kobieta silna, energiczna, ceniąca pieniądze i dobrobyt, ale również bardzo cyniczna i zmieniająca partnerów jak rękawiczki.Ale nie zawsze tak było. Stała się taka przez Wiktora, który 20 lat temu zamienił ją na Annę, a ta z kolei i jej siostra bliźniaczka bardzo jej w życiu zaszkodziły.Ale miłość do Wiktora ciągle gdzieś tam siedzi w jej sercu.I mimo że ma zamiar wreszcie założyć rodzinę i adoptować dzieci podświadomie zazdrości szczęścia Bogusi.
A Bogusia wcale nie jest szczęśliwa, bo odnalazła się żona Wiktora Anna za to on sam wyjechał do Australii, żeby wszystko przemyśleć.
Radość sprawia jej jedynie zakup domu na własność.
Konstancja rodzi dziecko Igora, ale nie daje sobie rady z depresją poporodową i ląduje w szpitalu.Nie chce tego dziecka i jest szczęśliwa, że opiekuje się nim ktoś inny.
A Lidka, która chce...

Książkowo_czyta | 2013-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2013

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Po raz drugi odwiedzamy Pogodną i jej sympatycznych mieszkańców… Powoli odkrywamy tajemnicę Anny Potockiej, która w zakończeniu poprzedniej części pojawiła się jak gdyby nigdy nic po trzech latach nie dawania nawet najmniejszego znaku życia…

Tym razem także zapoznajemy się bliżej historią Adeli Niwskiej – miejscowej radnej.
Na pierwszy rzut oka jest ona kobietą można by powiedzieć kolokwialnie nie do zdarcia – to osoba o niezwykle silnej osobowości, piękna, bogata, przebojowa i niezwykle przedsiębiorcza… Okrzyknięta miejscową femme fatale…

Tak naprawdę jednak Adela jest osobą niezwykle samotną, coraz bardziej uświadamia sobie, że ani pieniądze, których ma pod dostatkiem, ani miłosne podboje nie są w stanie uczynić jej szczęśliwą ani zapełnić pustki, którą czuje…
Dodatkowo kobieta dowiaduje się, iż ma raka piersi… niestety konieczna jest jak najszybsza amputacja…

Bogusia...

Dia | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Właśnie za to lubię tę pisarkę bo funduje mi fajną niedzielę. Niedzielę pełną wrażeń, zwrotów akcji, wzruszeń ale też przytulnej atmosfery przyjaźni, która choć jest czasami męcząca to jednak trwa niewzruszenie.
Katarzyna Michalak przedstawia dalsze życie trzech bohaterek znów mącąc w ich życiu po to by przewartościowały swoje światopoglądy by zrozumiały co w życiu dla nich jest naprawdę ważne. Koniec książki nie pozostawia wyboru bo zapowiada trzecią część, w której główną bohaterką stanie się Lidka.

zabielka | 2015-03-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 03 marca 2015

Nie potrafiłam się za żadne skarby oderwać od tej książki!!! Polecam serdecznie!, upłakałam się jak mops. Adela to bohaterka, którą szalenie polubiłam w poprzedniej części. Teraz Absolutnie nie zmieniłam zdania. Książki Pani Michalak, są książkami w których potrafimy się zakochać, Na pewno będę wyszukiwała jej powieści. Nie sposób się przy nich nudzić. Pisane są w sposób w którym osoba czytająca przenosi się całkowicie w fantastyczne scenerie książek. Polecam, polecam, polecam!!!! I pozdrawiam oczywiście. :)

Kazik | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Anna Potocka, zaginiona trzy lata temu żona Wiktora, znajduje w gazecie ogłoszenie o pracę na stanowisku Schwarzcharaktera w grafomańskiej książce. Jako że ma wymagane kwalifikacje (aktualna małżonka Tru Lova!), z miejsca dostaje angaż i w try miga pojawia się w Pogodnej, by wyniośle znikać w zawiejach i doprowadzać Boguśkę do płaczu. Jak się okazuje, ta uwielbiana przez wszystkich w pierwszej części kobieta jest tak naprawdę z różnych powodów serdecznie znienawidzona przez całą galerię bohaterów (o czym nikt się wcześniej nawet nie zająknął, każdy tak był zajęty jej wychwalaniem), a jej ponowne pojawienie się rozdrapuje nigdy tak naprawdę nie zagojone rany w sercu Adeli…

Ach, Adela! Jakaż to była miła odmiana od tych wszystkich bohaterek Michalak! Elegantka uwikłana w namiętne romanse, czynnie zaangażowana w lokalną politykę pani radna, rozbijająca się czarnym jaguarem kobieta sukcesu, pewna siebie i spełniająca się w karierze – czyż nie przyjemniej będzie czytać książkę, w...

kamyk576 | 2014-06-27

Genialna książka! O niebo lepsza od tomu I.

Sklepik z niespodzianką- to nadal jest miejsce spotkań przyjaciółek. Bogusi- właścicielki sklepu, Konstancji-uroczej tap madl, Adeli, Lidki-zagubionej pani weterynarz oraz pomocna dłoń- Stasia.
W tomie II dużo przemian. Najgorszą z nich było pojawienie się Anny(po 3 latach)- żony Wiktoria. I wyjawienie przez nią mrocznej tajemnicy . Choroba Lidki... napięcie między przyjaciółkami cały czas rośnie. Co wydarzy się w tomie III ?
Polecam :)

książek: 2018
Ulka | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Dużo wcześniej przeczytałam poprzednie części Sklepiku z Niespodzianką. Musze przyznać,że historia Adeli wywarła we mnie poruszające ważenie. To kiedy była nastolatką i później w życiu dorosłym, jej chorobę, nieszczęśliwą miłość. Czytając tę historię uwierzyłam w przyjaźń. Co prawda ja takiej nie doświadczyłam, ale są osoby na które w pewnym stopniu mogę liczyć. Cała seria "Sklepiku z Niespodzianką" jest wspaniała historią, przygodą,ale też życiem. Bo sytuacje,które przezywają tamci bohaterowie są przecież jak najbardziej możliwe w naszym życiu. Oczywiście nie wszystkie, ale większość na pewno. Kto jeszcze nie poznał losów Adeli, Bogusi czy Lidki serdecznie zachęcam bo warto :)

BeataBe | 2012-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2012

Postanowiłam sobie dać spokój z książkami tej autorki, bo to po prostu literatura nie dla mnie. Pretensjonalny, egzaltowany język. Udziwnione i niewiarygodne historie miłosne, które kręcą się zawsze wokół "niezwykłych" i "fascynujących" mężczyzn. "Niesamowite" przeszkody na drodze do miłości...
Gdy czytam tego rodzaju książki to zawsze mam poczucie traconego czasu i kompletnej pustki w głowie.
Niech sobie takie coś czyta ktoś inny. Ja się poddaję.
Poza tym uważam, że nie na tym powinno polegać pisanie książek, żeby wymyślać jak najbardziej udziwnione historie miłosne. Czasem przydałoby się w książce trochę refleksji. Tak po prostu.