Słownik frazeologiczny PWN

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14481-4
jagarkar

Słownik frazeologiczny PWN zawiera: * około 16 000 związków wyrazowych ilustrowanych 7 000 przykładów z Korpusu Języka Polskiego PWN, liczącego obecnie 100 milionów słów; * cytaty z różnorodnych tekstów literackich i prasowych, gwarantujące słownikowi wiarygodność; * system odsyłaczy, które ułatwiają odnalezienie poszukiwanego związku frazeologicznego, nawet jeśli czytelnik niedokładnie...

Słownik frazeologiczny PWN zawiera:

* system odsyłaczy, które ułatwiają odnalezienie poszukiwanego związku frazeologicznego, nawet jeśli czytelnik niedokładnie pamięta jego postać.

Słownik pozwala lepiej poznać zasoby frazeologiczne polszczyzny, sposób użycia frazeologizmów i ich funkcjonowanie we współczesnym języku. Pomaga zarówno w lekturze tekstów, jak i w ich tworzeniu. Nieodzowny dla wszystkich, którzy chcą mówić i pisać poprawnie i pięknie. Stanowi niezrównaną pomoc dla uczniów i nauczycieli.

źródło opisu: Wydawnictwo PWN, 2008

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4575/slownik-fraz...»