Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
913785 czytelników
6415 dyskusji
123954 wypowiedziPokaż ostatnią
Jeśli romans, to musi być dziewczyna i kwiat
20-11-2013
Autor: Sebastian Frąckiewicz

Z Przemkiem Dębowskim, jednym z najbardziej cenionych polskich projektantów książek i współwłaścicielem wydawnictwa Karakter, rozmawiamy o graficznych przyzwyczajeniach czytelników i wydawców oraz próbach przełamywania wizualnych konwenansów.

liczba postów na stronie: 
książek: 569
Joanna
05-01-2014 20:47

książkoholiczka: Jednej rzeczy nie rozumiem, wyjaśnijcie mi co mają okładki książek do decyzji o ich kupnie? Kupujecie je żeby ładnie na półce wyglądały? Nie bez powodu mówi się "nie oceniaj książki po okładce". Jak dla mnie pozycje Pani Munro mogą być wydane z motylkami i kwiatkami na okładce bo wiem, że treść jest świetna. Nie kupuję przecież po to by patrzeć i podziwiać kawałek papieru ale treść jest ważna. Rozumiem, że można się zniechęcić do nieznanego nam autora/tytułu ale pisząc, że książka ma dobrą opinię i jest na jakiejś liście "warto przeczytać" rezygnujemy bo okładka jest do niczego? Nie rozumiem.

Dla mnie okładka, tytuł są najważniejsze w momencie, gdy idę do księgarni spontanicznie i wybieram książki, które zainteresują mnie najpierw wizualnie, właśnie okładką, albo zaintrygują tytułem. Później czytam tekst na odwrocie a na końcu sprawdzam jak wygląda układ w środku, jakie są fonty, odstępy, papier. Te rzeczy są dla mnie niezwykle istotne, bo wiem, że nawet jeśli książka będzie najlepsza, to nie będzie mi sprawiać przyjemności czytanie jej, jeśli czcionka będzie za mała.

Co do książek, które już znam, wiem czego się spodziewać: jeśli mam do wyboru ładną, intrygującą okładkę to ją wybiorę, zamiast paskudnej, która obraża mój gust i inteligencję. Jeśli na rynku jest tylko brzydka to albo ją kupię i zakleję własnym projektem:) albo nie kupię i poczekam na nowe wydanie.
O:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd