Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
923181 czytelników
2155 dyskusji
131444 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Noc Księgarń: wygraj kilkadziesiąt książek do czytania nocą!

Noc Księgarń: wygraj kilkadziesiąt książek do czytania nocą!

Czy znasz autorskie, niezależne księgarnie, działające w okolicy twojego zamieszkania? Często kupujesz tam ksiażki? Za co je cenisz? Udaj się do jednej z nich i zrób w niej zdjęcie, będące odpowiedzią na powyższe pytania.

Nie wiesz, gdzie znaleźć niezależną, kameralną księgarnię? Za podpowiedź może ci posłużyć lista kameralnych księgarń biorących udział w akcji Noc Księgarń, dostępna tutaj

Dwa najciekawsze zdjęcia, wykonane w niezależnej księgarni (tj. niebędącej częścią dużych ksiegarń sieciowych) zostaną nagrodzone I i II nagrodą – pakietem książek ufundowanych przez partnerów akcji Noc Księgarń. 
 

 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 13 do 31 sierpnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce. Wyniki zostaną opublikowane w pierwszym tygodniu września 2019.
  • Zgłaszając zdjęcie do Konkursu, uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowa ilustracja jest jego własnością i została wykonana przez niego samego lub osoby trzecie oraz, że przysługują mu prawa autorskie do tych ilustracji, w tym prawo do wysyłania ich na Konkurs.
  • Zdjęcie zgłoszone do Konkursu musi być wykonane w niezależnej księgarni, niebędącej częścią ogólnopolskich sieci księgarń.
  • Prace powinny zostać umieszczone bezpośrednio w wątku konkursowym. Powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga zdjęcia wgrywanego bezpośrednio do serwisu - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300px. Format pliku graficznego: .jpg. Możecie również umieścić zdjęcie na zewnętrznym serwerze i wkleić link do niego w komentarzu, używając w komentarzu kodu [img] tutaj wstaw link do grafiki [/img]. Pamiętajcie, aby usunąć spacje z kodu.
  • Powyższa specyfikacja nie dotyczy zdjęć umieszczanych na zewnętrznych serwerach. Ich wymiary mogą się różnić.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl oraz organizatorzy akcji Noc Księgarń biorąc pod uwagę takie cechy, jak oryginalność, poczucie humoru, itd.
  • Decyzja wyboru laureatów jest nieodwołalna. Z laureatami skontaktujemy się poprzez serwis lubimyczytać.pl. Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki. Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu – OSDW Azymut. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 61
niepoważnyja
23-08-2019 17:36
Ta księgarnia prawie każdego dnia, była przeze mnie mijana w drodze do domu. Lecz rok temu, postanowiłam po raz pierwszy odwiedzić to skromne, ale magiczne miejsce. Nie zawiodłam się! Od tamtej pory, odwiedzam ją każdego tygodnia. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny!

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
introvert
25-08-2019 12:40
W Złotych Tarasach, na samym dole, schowana w kącie stoi @ksiegarnia_autorska . To księgarnia, która swoim klimatem odpędza pośpiech panujący za jej wejściem. Mamy tu elektroniczny kominek, kolorową kanapę, witające nas od progu przepiękne, składane kartki okolicznościowe; sam wystrój przypomina bardziej domową bibliotekę, niż lokalny sklep. Nawet akcesoria idealnie wpasowują się w klimat tego miejsca. Nie ma kiczu, blichtru – jest za to bezpieczna przystań dla każdego, kto kocha książki (które notabene są w świetnym stanie, czego często nie można powiedzieć o popularnych sieciówkach).
(Jakość zdjęcia wynikiem wymagań konkursowych - w razie potrzeby dysponuję oryginałem, chętnie wyślę).

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1686
pffe
28-08-2019 13:12
a księgarnia autorska to jest sieć księgarń ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 114
Elantir
26-08-2019 09:18
Ja zacznę od samego wejścia do księgarni Gratka w Bydgoszczy - zachęca mnie ono tym, że jest kwieciste, a dodatkowo księgarnia jest przyjazna zwierzętom. To mnie przekonało do tego, aby wejść tam po raz pierwszy - po prostu myślimy podobnie! :) Wnętrze Gratki jest kolorowe, a panie świetnie doradzają, gdy nie do końca wiem, czego szukam.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 240
koloola
26-08-2019 10:06
Są takie miejsca, które pozostają niezauważone, chociaż istnieją już od dawna.
Są takie miejsca, które codziennie mijamy w biegu pędząc do tych wszystkich pozornie ważnych spraw.
Są takie miejsca, które wciśnięte między piekarnię a bramę wjazdową do kamienicy, nawet nie rzucają nam się w oczy.

A jednak istnieją. I są magiczne! Pełne czarodziejskiego uroku i niezwykłej atmosfery.

No i? Jak wam się podoba sklep z książkami?

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1370
triste
28-08-2019 13:11
Trochę jak z Harrego Pottera ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 190
Violetka
28-08-2019 10:56
Magiczne miejsce na mapie Krakowa - księgarnia pod Globusem. Najbardziej zachwyca mnie antresola, która stanowi świetne miejsce do delektowania się lekturą. Do tego piękny drewniany stół i wygodna kanapa dla najmłodszych na parterze. I te zdobienia ścian oraz sufitu!

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Monika_Witczak
28-08-2019 12:51
Zdecydowanie Księgarnia Dopełniacz w Chorzowie! Świetne, kameralne miejsce, w którym można się też napić dobrej kawy i posiedzieć przy lekturze. W Dopełniaczu mają świetnie zaopatrzony dział dziecięcy, ale także fantastyczny dział humanistyki, w którym można znaleźć takie książki, o jakich w sieciówkach można tylko pomarzyć! I ogromny regał z książkami dla Vege! Z personelem można gadać godzinami ;-) O książkach oczywiście - naprawdę oczytani ludzie z fajnymi pomysłami na spotkania, warsztaty i inne okołoksiążkowe imprezy (w tym Noc Księgarń :-) ). Lubię tam wracać, lubię ten klimat, jak również to, że księgarnia jest przychylna dzieciom, co jest dla mnie szczególnie ważne.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 67
renia511
28-08-2019 19:03
Oto moja ulubiona, spośród kameralnych, łódzkich księgarń - Księgarnia artystyczno-graficzna mieszcząca się przy ulicy Piotrkowskiej. Cenię ją za oryginalność i szeroki wachlarz asortymentu - od książek dla dzieci i młodzieży oraz zabawek, przez wyroby papiernicze, aż po obrazy. Zawsze znajdę tam coś dla siebie, jednak zwykle kupuję przeróżne pozycje dla moich dzieci - jest ich ogromny wybór. Ponadto można tam kupić obrazy. Jakże miło spedza sie czas wśród zawieszonych na ścianach pięknych obrazów, jednocześnie poszukując odpowiedniej lektury... Pracuję nieopodal, więc zaglądam tam częściej, niż gdziekolwiek indziej.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 881
Darsky
28-08-2019 22:17
Znacie jakieś zaczarowane miejsca? Ja takie poznałam. W lubelskiej kawiarnio-księgarni "Między słowami" można zatracić się w lekturze siedząc w wygodnym wysokim fotelu, rozmarzyć się klucząc między półkami, a klimatu dopełnia huśtawka podwieszona pod sufitem :) Ponadto, jeśli poprosicie o gwiazdkę z nieba - to ją otrzymacie! Wszak jest dostępna jako jedna z pozycji w karcie herbat :)

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 175
KailaaMoor
29-08-2019 12:49
"Księgarnia" w Żywcu na ul. Kościuszki. Za co ją kocham? Właśnie za to, że daje mi mega dużo pozytywnej energii. Od liceum przechodziłam obok niej idąc na busa do domu i minimum raz na tydzień kupowałam tam książkę - odrywałam się dzięki temu od przyziemnego egzystowania.
PS. pozdrowienia dla wspaniałych, miłych i pomocnych sprzedawców <3

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 467
Nemezis
29-08-2019 19:36
Kocham wszystkie księgarnie, ponieważ uwielbiam otaczać się ogromem książek, zatapiać się w morzu opowieści. Te niezależne jednak są wyjątkowe. Są wyrazem pasji zwykłych ludzi, którzy pragną zarażać swoim zamiłowaniem do literatury. Wobec literatury jesteśmy równi, przez czytanie wyrażamy siebie, jesteśmy sobą. Literatura nie zna ograniczeń. Literatura daje wolność. Cytując Pawła Antkiewicza: „Czytaj. Dużo czytaj. To najlepsza forma buntu jaką masz. Otwartego umysłu nie zabierze Ci nikt”.

Księgarnia pod Globusem, Kraków

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd