Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
889214 czytelników
2038 dyskusji
125629 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Czy to koniec świata jaki znamy?! - wygraj książkę „Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy".

Czy to koniec świata jaki znamy?! - wygraj książkę „Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy".

Felix, Net i Nika wracają do... liceum! Kłopoty z reorganizacją szkoły to nie jedyne, z którymi muszą się zmierzyć. Wszyscy będą musieli sobie poradzić z czymś, co wygląda na koniec świata, jaki znamy. Nie ma prądu, internetu, zaczyna brakować wody, jedzenia i wszystkiego, co daje nam technika i cywilizacja, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i uważamy za naturalny element naszego życia. Mnóstwo przygód, humoru i... nauki.

Bohaterowie serii Rafała Kosika w najnowszej części próbują uratować nas przed cywilizacyjną zapaścią! Czy to koniec świata jaki znamy?! Bez jakiego osiągnięcia technologicznego i cywilizacyjnego trudno byłoby się Wam obejść?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy - Jacek Skowroński

Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy

Autor: Rafał Kosik

Felix, Net i Nika wracają do... liceum! Kłopoty z reorganizacją szkoły to nie jedyne, z którymi muszą się zmierzyć. Wszyscy będą musieli sobie poradzić z czymś, co wygląda na koniec świata, jaki znamy. Nie ma prądu, internetu, zaczyna brakować wody, jedzenia i wszystkiego, co daje nam technika i cywilizacja, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i uważamy za naturalny element naszego życia. Mnóstwo przygód, humoru i... nauki. Tom można czytać niezależnie od innych książek serii.

Regulamin
  • Konkurs trwa 7 lutego do 14 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Powergraph. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2105
LubimyCzytać
07-02-2019 10:52
Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 62
Gosia
07-02-2019 11:49
Zdecydowanie byłby to telefon!
I nie mówię o ciągłym siedzeniu na portalach społecznościowych oraz grach, ale przede wszystkim o kontakcie z ludźmi!
Kiedyś nie było telefonów, a ludzie mimo wszystko mieli więcej czasu, aby się spotkać. Niemniej jednak, gdy przypomnę sobie czasy, gdy chodziłam wieczorami z mamą do budki telefonicznej, aby zadzwonić do jej braci, to zdecydowanie nie chciałabym do tego wrócić.
Przykładem jest to, że wracam z pracy autem, a po drodze zabieram koleżankę, ale zawsze zdzwaniamy się, czy któraś z nas nie musi zostać dłużej, albo nie wyszła wcześniej. Bez telefonu ciężko byłoby nam się zgrać każdego dnia o jednakowej porze i w tym samym miejscu. Specyfika, głównie mojej pracy na to by nie pozwalała. Dlatego telefon umożliwiający kontakt z każdym o każdej porze, niezależnie od miejsca to świetny wynalazek, bez którego byłoby mi ciężko :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1661
cauchy
07-02-2019 12:08
Bieżąca, ciepła woda z kranu. I kanalizacja. Osobiście uznaję to za osiągnięcia cywilizacyjne nie do przecenienia.
Życie bez tych udogodnień byłoby dla mnie w zasadzie niemożliwe. Nie wyobrażam sobie nie móc umyć rąk, kiedy tylko najdzie mnie na to ochota, bez chodzenia do rzeki/studni, czy korzystania z jakiejś miednicy, wiadra czy jeszcze innego pojemnika. Tak samo z ubikacją. Ja wiem, że ludzie kiedyś korzystali z wychodków, nawet jeszcze w czasach powojennych, ale mój poziom wyobraźni nie sięga na tyle daleko, żebym potrafiła umiejscowić swoją osobę w takim przybytku. Tak samo sprawa wygląda z prysznicem. Na szczęście czasy mycia się w rzece raz na rok albo codzienna toaleta z wykorzystaniem miednicy, choćby nie wiem jak eleganckiej i na dworze jakiego władcy, odeszły w niepamięć.
Tak więc bez telefonu mogłabym spokojnie żyć. Internet też mi do szczęścia nie jest potrzebny. Prąd – parę dni przeżyłabym bez. Ale bez perspektywy ciepłego prysznica wieczorem życia bym nie zdzierżyła.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 184
NocnyStolik
07-02-2019 12:37
Zdecydowanie racja. Jak sobie przypomnę wspomnienia jednego z powstańców, który opowiadał o tym jak przydźwigał spirytus, żeby kobiety z jego rodziny mogły się podmyć podczas okresu...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 140
Kasia
07-02-2019 12:49
To jest bardzo ciekawe pytanie, i wbrew pozorom wcale nie łatwo na nie odpowiedzieć. Pierwsze na myśl nasuwa mi się stwierdzenie, że mogłabym wytrzymać bez niczego. Taka już jestem - dałabym sobie radę. Dawniej nie było telewizorów, telefonów, internetu, samochodów, bieżącej wody, prądu, gazu... Ludzie dawali sobie radę, chociaż wymagało to od nich więcej wysiłku (no ale człowiek się przynajmniej starał). Teraz wszystko jest na wyciągnięcie ręki i życie, jakie teraz mamy, niejako samo uzależnia nas od tych wszystkich udogodnień.
O rany, no ale jest pewna rzecz, bez której trudno byłoby mi się obejść - książka! Bo jak już tylu się w życiu "zasmakowało"... Dajcie mi więc ebooka z wgranymi do niego tysiącami książek, a nic więcej nie będzie mi do szczęścia potrzebne :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 268
Agnieszka
07-02-2019 13:21
Mi najtrudniej byłoby się obejść bez samochodu. Nie wyobrażam sobie chodzić iles kilometrów tak jak robili to moi rodzice i dziadkowie aby załatwić ważne sprawy, iść do lekarza czy do kościoła. Prawo jazdy mam od 17 roku życia i już nawet nie pamiętam jak to jest go nie mieć. W każdej chwili mogę wsiąść do samochodu gdzie jest wygodnie, sucho i ciepło i jechać tam gdzie w danej chwili mam ochotę, albo gdzie muszę. 
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 272
Dejziaczek
07-02-2019 14:54
Wielu ludzi wybrałoby telefon albo internet, ale ja nie obeszłabym się bez rolek. Na nich jeżdżę do szkoły, kiedy tylko mogę, wychodzę ze znajomymi i ćwiczę, by mieć dobrą kondycję. Dodatkowo zawsze, kiedy jest mi smutno, coś mi nie wyjdzie lub się z kimś pokłócę zakładam rolki i po prostu jadę przed siebie.
Gdyby mi ich zabrakło, dużo trudniej byłoby mi radzić sobie ze złymi emocjami i znaleźć motywację, by wreszcie zacząć ćwiczyć. To właśnie bez nich nie wyobrażam sobie życia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 393
Patrycja
07-02-2019 16:07
Pytanie bardzo ciężkie, ponieważ bez wielu wynalazków byłoby w tych czasach trudno. Ale ja wybrałabym internet, dlaczego? Odpowiedź bardzo łatwa. W dawnych czasach można było się spotkać na trzepaku, na placu zabaw, dzieci wychodziły z domu i każdy wiedział gdzie się spotkać. Czasy się zmieniły, teraz każdy ma swoje życie, problemy. Chcąc, nie chcąc to internet daje nam możliwość kontaktu z przyjaciółmi, z rodziną, nawet jeśli mieszkamy od siebie setki kilometrów. Internet ułatwia nam bardzo dużo w życiu, można wyszukać w nim wiele rzeczy, które nas inspirują i ciekawią. Dla przykładu ja używam internetu do kontaktu z moimi starymi znajomymi, a także do wyszukiwania nowych książek, które uwielbiam czytać! :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 179
groszek112
07-02-2019 16:20
Mnie osobiście ciężko byłoby obejść się bez prądu. No niestety w dzisiejszych czasach kiedy wyłączą prąd na dłużej robi się kłopot okazuje się nagle ,że nie działa lodówka, czajnik a w domu nie ma kuchenki gazowej na której można coś ugotować. Nie można włączyć radia czy naładować telefonu pompa która pompuje wodę do sieci nie działa więc wody i ogrzewania również brak. Robi się mało przyjemnie nawet światło świec nie na wiele się zdaję. Dla mnie niestety bez tego byłoby trudno żyć nie to jesteśmy na przygotowani
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 79
Angelight
07-02-2019 16:36
Wielu ludzi pisze, że telefon, internet, ciepła woda, ale ja myślę, że najtrudniej było by się obejść bez koła. Tak - koła. Koło jest motorem napędowym cywilizacji. Te odkrycie starożytnych pomogło ludziom rozwinąć się do dzisiejszego poziomu. Bez koła nie byłoby handlu, podróży, udzielania szybkiej pomocy innym (karetki, wozy strażackie, policja). Nasza cywilizacja jest oparta na jednym - na kole.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 902
Gosia
08-02-2019 09:36
Ja sobie nie wyobrażam życia bez prądu. Akurat parę dni temu nam brakło...no masakra! Ani światła, ani telewizji, ani kompa, ani pralki, ani lodówki, ani ekspresu do kawy, ani blendera, ani, ani... nasze życie wprost jest uzależnione od prądu. Tak! twierdzę, że odkrycie prądu było dla nas cudem :) i jak ułatwiło życie ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd