Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866385 czytelników
1950 dyskusji
121422 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Prezent dla literackiego bohatera - wygraj ekskluzywny box powieści Yanagihary!

Prezent dla literackiego bohatera - wygraj ekskluzywny box powieści Yanagihary!

Bohaterów „Małego życia” poznajemy w chwili, gdy kończą studia i przenoszą się do Nowego Jorku. Szczęście wydaje się im sprzyjać. JB jest malarzem, Malcolm zostaje uznanym architektem, a Willem robi błyskotliwą karierę aktorską. Najbardziej tajemniczy z nich, Jude odnosi sukces za sukcesem jako prawnik. W przeciwieństwie do przyjaciół nigdy jednak nie wspomina o swojej przeszłości ani o rodzinie. Willem, Malcolm i JB stopniowo odkrywać będą straszną prawdę, która kładzie się cieniem na całym życiu przyjaciela.
 

Amerykański lekarz na wyprawie w niezbadane rejony Pacyfiku dokonuje odkrycia, które odmieni jego życie i cały świat nauki. „Ludzie na drzewach” to niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca pytania o granicę między dobrem i złem, altruizmem i egoizmem.

                  
 

Jako nałogowi czytelnicy zapewne macie doświadczenie w obdarowywaniu swoich najbliższych książkami. Zakładamy, że dobranie tytułu do gustu czytelnika macie w małym palcu! Wykorzystajcie swoją bezcenną umiejętność i napiszcie, której z literackich postaci podarowalibyście na święta box książek Hanyi Yanagihary i dlaczego?
 

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   

 

Nagrody

Autorzy 3 najciekawszych tekstów otrzymają ekskluzywny box powieści Yanagihary, w którym obok „Ludzi na drzewach” znajduje się „Małe życie” z nową okładką – taką, jaką książka miała w wydaniu amerykańskim. BOX ma charakter kolekcjonerski – Yanagihara napisała do Małego życia specjalną dedykację dla polskich czytelników – odręczny tekst został w książce przedrukowany.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 1 grudnia do 10 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać znaków 1500 ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo W.A.B .
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2027
LubimyCzytać
01-12-2017 11:07
Hanya Yanagihara Hanya Yanagihara
Małe życie Małe życie
Ludzie na drzewach Ludzie na drzewach
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Bukowyfrik
05-12-2017 18:23
Ja podarowałabym książki Yanagihary nam Polakom. Każdy z nas jest bohaterem jakiejś powieści.
Od Sienkiewicza po Wyspiańskiego, Makuszyńskiego czy Miłosza i Szymborską, od Orbitowskiego poprzez Szczygła, Tulli, Świętek, Mroza, Badera aż po Kąckiego czy też Zaborka, Małeckiego czy Bator - każdy z nas odnajdzie siebie w tych książkach. Każdy z nas jest bohaterem (nie tylko książek). Jedni z nas...
Ja podarowałabym książki Yanagihary nam Polakom. Każdy z nas jest bohaterem jakiejś powieści.
Od Sienkiewicza po Wyspiańskiego, Makuszyńskiego czy Miłosza i Szymborską, od Orbitowskiego poprzez Szczygła, Tulli, Świętek, Mroza, Badera aż po Kąckiego czy też Zaborka, Małeckiego czy Bator - każdy z nas odnajdzie siebie w tych książkach. Każdy z nas jest bohaterem (nie tylko książek). Jedni z nas są zabawni, fajni, inni przerażający i odpychający, jedni inteligentni i wrażliwi na innych, drudzy głupi i nietolerancyjni, zamknięci na wszystko i wszystkich.
Bohaterowie Pani Yanagihary są homoseksualistami, biseksualistami, murzynami, emigrantami, dewiantami, ludźmi psychicznie zniszczonymi, oszustami, zboczeńcami, zakonnikami, majętnymi lub nie. Bywają szczęśliwi lub nie. Są tacy jaki jest świat, jak my. Myślę, że od bohaterów książek Hanya można czerpać z ich głębokiego humanizmu, bez względu na ich kolor skóry, pochodzenie, wyznanie, zasobność portfela czy też doświadczenie życiowe, niezależnie od tego jak ono może być straszne, pełne niewyobrażalnego bólu i cierpienia. Postaci okrutne uwypuklają wartość tych dobrych. Dla mnie są tłem.
Daję w prezencie Małe życie i Ludzi na drzewach nam wszystkim. Książki te mogą oczywiście nudzić, irytować, złościć, zniechęcać ale gwarantuje, że nikt, absolutnie nikt po ich przeczytaniu, nie zostanie wobec nich i ich bohaterów obojętny.
Pozdrawiam,
Totalna wielbicielka p. Yanagihary Hanya :-)
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Samuel32
01-12-2017 12:27
Jak to komu? Latarnikowi. Z tego co pamiętam, to lubił czytać, a "Pana Tadeusza" to pewnie już zna na pamięć, czas zmienić lekturę na mniej "szkodliwą":).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 950
Lilianna
01-12-2017 12:41
Wybieram postać, którą poznałam niedawno i dostarczyła mi dużo emocji, od wkurzenia po nieopanowaną dawkę śmiechu. Kordian „Zordon” Oryński z cyklu książek R. Mroza zostanie przeze mnie obdarowany książkami.
Powieści Hanyi Yanagihary opowiadają o granicach między dobrem, a złem; egoizmem, a altruizmem. Zdecydowanie te tematy są bliskie Zordonowi i nie raz znalazł się sytuacji, gdzie musiał przesuwać te granice. Do tej pory nie jest pewien czy jego decyzje były słuszne i mam nadzieję, że te książki pokażą mu drogi innych ludzi i dadzą inspirację do podejmowania własnych ścieżek. Jeden z bohaterów „Małego życia” jest prawnikiem po studiach tak samo jak Zordon, więc myślę, że jest to dla niego idealna książka do porównania doświadczeń.
Kto wie może po przeczytaniu pożyczy książki Chyłce? A może „Kormak” porzuci na chwilę swoje ukochane książki McCarthy’ego i skusi się na przeczytanie czegoś nowego?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 346
Lexy
01-12-2017 12:49
Myślę, że powieści Yanagihary przypadłyby do gustu Hattie i Peterowi, bohaterom książki "Ostatnia rola Hattie". To dwoje mądrych ludzi zakochanych w słowie pisanym, co było powodem ich spotkania się. Ta pasja doprowadziła do ich wzajemnej fascynacji. Razem mogliby dyskutować na ich temat, bowiem Yanagihara idealnie wpasuje się w ich gusta literackie. Co może być piękniejszego niż wspólna pasja dzielona przez dwie kochające się osoby? Dlatego podarowałabym im ten zestaw, żeby mieli kolejne ciekawe tytuły do przedyskutowania i podzielenia się na forum internetowym, dla ludzi zainteresowanych literaturą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 724
Ola
01-12-2017 12:53
Ciężko polecać książki, których się samemu nie przeczytało. Przeglądając jednak opis powieści można mieć jakieś wyobrażenie. Komu bym więc poleciła te książki? Najpierw pomyślałam o Marku Watneyu - niech chłopak ma jakąś rozrywkę na tym Marsie. Jednak po chwili namysłu stwierdziłam, że może nie mieć czasu na jakąkolwiek lekturę ze względu na uprawę ziemniaków. Podarowałabym więc te książki Jean Louis. Mała bohaterka "Zabić drozda" ma tak otwarte serce i umysł, że myślę, że powieści mogłyby jej się spodobać. Co prawda wyobrażam już sobie trochę starszą Skaut. Postać ukształtowaną i wychowaną przez ojca, ale poszukującą już swojej własnej drogi, mającą swoje własne przemyślenia. Czyż sąsiad bohaterki, Boo Radley, tak jak Jude z "Małego życia", nie ma jakiejś swojej tajemnicy, którą Skaut tak bardzo pragnęła poznać? Czy Jean Louis nie zaczęła zadawać sobie pytań o dobro i zło?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 173
Cień_człowieka
01-12-2017 13:58
Od razu pomyślałam o bohaterze powieści przygodowych Daniela Defoe, Robinsonie Crusoe.
Taki nieszczęśnik na bezludnej wyspie z pewnością nie cierpiałby tak bardzo na samotność zwłaszcza na święta gdyby dostał taki super box książek.
Czytając "Małe życie" mógłby się poczuć znów wśród ludzi i ich nowojorskiego życia pełnego zwariowań. Zapomniałby choć przez chwilę o swoim trudnym położeniu...
Myślę, że trafiłabym też tymi książkami z pewnością w jego gust, bo
Robinson jako wielki pasjonat podróży morskich i wypraw na pewno ucieszyłby się z możliwości odkrywania "Ludzi na drzewach" Może nawet mógłby utożsamiać się z przygodami amerykańskiego lekarza i przekonać również, że inni bohaterowie książek też nie mają w życiu lekko...

Aha... myśląc o ludziach, którzy nie mają w życiu lekko przyszła mi teraz na myśl bohaterka Andersena "Dziewczynka z zapałkami"
Może ona nawet bardziej zasługiwałaby na pakiet książek niż Robinson?
Mała, bezbronna i błąkająca się po ciemnych ulicach dziewczynka przynajmniej mogłaby wykorzystać te książki na podpałkę, skoro już miała zapałki i w ten sposób ogrzać się chwilowo zapominając o szalejącej zimowej śnieżycy...

W końcu każdy prezent powinien być wykorzystany w zależności od sytuacji w jak najlepszy sposób, prawda? ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 257
Agnieszka
01-12-2017 14:03
Ja podarowałabym taki box Heaven Casteel z książki "Rodzina Casteel". Haven jest ambitna, wrażliwa i żądna wiedzy. Przeżyła ona losy dramatyczne dlatego myślę, że książki bardzo by jej się podobały i z łatwością utożsamiłaby się z postaciami tam występującymi.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 300
ŁUKASZ
01-12-2017 14:59
Łotrowi Voldemortowi w końcu grudzień miesiącem świątecznego pojednania.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2017
Audrey
10-12-2017 11:16
"Małe życie" wykończy Lorda V :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 921
Maja
01-12-2017 15:19
Myślę, że odpowiedź jest prosta: Hermiona Granger (cykl "Harry Potter"). Podobnie jak ja jest uzależniona od książek. Czyta wszystko i czerpię z tego przyjemność.
Co prawda nie są to typowe podręczniki naukowe do magii, jednak Hermiona potrafiłaby docenić wartości płynące z tych książek. Myślę również, że jak Jude nosi w sobie tajemnicę, a dokładnie tajemnicę bycia czarodziejką (przed Mugolami). Zaś druga z książek zainteresowałaby Hermionę ze względu na "odkrycie, które (...) odmieni cały świat nauki".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 539
Meszuge
01-12-2017 15:27
Moim typem jest Myron Bolitar. To jemu proponowałbym zaznajomienie się z opowieściami Hanyi Yanagihary. Głównie dlatego, żeby przekonał się, że świat poza sportem, jego mistrzami i ich tragediami,też bywa trudny i skomplikowany, potrafi stanowić wyzwanie.
Oczywiście chodzi mi o Myrona Bolitara, głównego bohatera powieści Harlana Cobena, byłego koszykarza, a obecnie właściciela agencji MB RepSport.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd