Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851639 czytelników
1869 dyskusji
118161 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Porada eksperta - wygraj pakiet książek "Zrób to kochanie" i "Mózg i serce. Magiczny duet".

Porada eksperta - wygraj pakiet książek "Zrób to kochanie" i "Mózg i serce. Magiczny duet".

James Doty, wybitny neurochirurg, opisuje bolączki dzieciństwa w ubogiej rodzinie i drogę do spełniania marzeń. „Mózg i serce. Magiczny duet” jest po części zbiorem informacji na temat odkryć naukowych w dziedzinie neuroplastyczności, który uświadamia, że w każdym z nas istnieje takie miejsce spokoju i piękna.

Katarzyna Miller, psycholożka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną, w najnowszej książce „Zrób to kochanie”, zwraca uwagę na to, jak wiele ograniczeń tkwi wyłącznie w naszej głowie.„Nie wolno”, „nie wypada”, „nie rób”, „nie dotykaj” słyszymy od najmłodszych lat. Autorka będzie namawiać czytelników do zrobienia różnych rzeczy.

 

Czy kiedykolwiek słyszeliście, że czegoś „nie wypada robić”, albo Wasz pomysł „nie ma żadnego sensu”, więc z obawy przed ośmieszeniem odpuszczaliście realizację planów? Wyobraźcie sobie, że jesteście autorytetem w dziedzinie psychologii jak Katarzyna Miller. Napiszcie krótki poradnik, jak przestać się bać oceny innych i posłuchać własnej intuicji.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.
 

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarze książek "Zrób to kochanie" i "Mózg i serce. Magiczny duet".

Regulamin
  • Konkurs trwa od 10 października do 17 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Zwierciadło.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 1871
LubimyCzytać
10-10-2017 12:34
Katarzyna Miller Katarzyna Miller
James Doty James Doty
Zrób to kochanie Zrób to kochanie
Mózg i serce. Magiczny duet Mózg i serce. Magiczny duet
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
10-10-2017 14:35
Bierz przykład ze mnie. Ja zwolniłam się z pracy gdyż jej nie lubiłam i uważałam ją za stagnację. Moja rodzina była w szoku gdyż uważała, że to dobra praca, ale ja tam nie realizowałam swoich marzeń. Chciałam być historykiem, a przez wiele lat musiałam pracować w sekretariacie. Miałam tego dość i odeszłam. Potem próbowałam szukać pracy zgodnej z moim aspiracjami i marzeniami. Nikt mnie nie chciał zatrudnić, czyli dać mi szansy. Przyszło zwątpienie. Później postawiłam na rozwój i obecnie jestem mądrzejsza niż jeszcze dziesięć lat temu, a od kilku lat piszę i mam pierwsze sukcesy. Wygrywam nagrody, także na Lubimy czytać. Po prostu realizuję się i moje życie nabrało sensu. Można żyć bez pracy na etacie. Pracuję dalej. Chcę robić w życiu rzeczy, które sprawiają mi frajdę i mieć z tego jakieś pieniądze. To moje marzenie. I nie pozwolę się ściągnąć z drabiny po której się wspinam, aby osiągnąć mój cel - marzenie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 813
Anksunamun
10-10-2017 16:33
W życiu nie ma nic za darmo.
Ludzie, którzy osiągają swoje cele i odnoszą sukcesy, muszą najpierw na nie zapracować. Często jest tak, że na ich drodze do zwycięstwa mnożą się przeszkody, których pokonywanie potrafi zająć mnóstwo czasu i wysiłku. Prawdziwi zwycięzcy jednak uparcie prą po swoje i radzą sobie z przeciwnościami. Mają chwile zwątpienia i załamania, ale w końcu odnajdują właściwą drogę do realizacji swoich marzeń. Często spotykają się z niezrozumieniem innym, są wyśmiewani i słyszą rady, by sobie odpuścili, bo czegoś im nie wypada, lub ich pomysł jest bez sensu. Gdyby jednak kierowali się opiniami takich „życzliwców”, nic by nie osiągnęli.
Jeśli bardzo chcesz coś zrobić, osiągnąć coś, lub czegoś dokonać, po prostu, jak to mówią Amerykanie, „go for it”. Szyderstwa innych i ich brak wiary w twoje przedsięwzięcie będą ciosami, które musisz przyjąć jak Spartanin, „na klatę”. Mówią, że co cię nie zabije, to wzmocni. Brak wsparcia i zrozumienia ze strony twojego otoczenia powinny dawać ci dodatkową motywację. Dzięki temu, gdy już osiągniesz cel, powiesz sobie: „Byłem sam, zdany tylko na siebie, ale dałem radę, udało mi się.”
Zamiast więc siedzieć i narzekać, że nikt nie wierzy w twoje możliwości, rusz tyłek i działaj, bo w życiu nie ma nic za darmo. Dostaniesz to, na co sobie zapracujesz.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 196
marlenap1
10-10-2017 16:59
Jak przestać się bać oceny innych i zaufać własnej intuicji?
Być sobą! Na przekór temu, co mówią inni i jak nas postrzegają. Zrozumieć, że inni też mają wady i nie są idealni.
Być może my jesteśmy w czymś lepsi od innych i w danej dziedzinie to właśnie MY możemy się wykazać i być lepszymi.
Nie przejmować się oceną innych ludzi - to, co ważne, to, co może nam się przydać i zmienić nas na lepsze - brać do siebie, a to, co jest tylko krytyką i brakiem uznania - puszczać pomimo uszu.
Od krytyki nic nam się nie stanie - trwa ona tylko chwilę, później i tak żyjemy swoim życiem, wszystko toczy się dalej.
I powtarzać sobie, że jestem niepowtarzalny, jeden jedyny w swoim rodzaju, z wadami, ale i zaletami, umiejętnościami, kwalifikacjami, na pewno jestem w czymś dobry i to, co robię, ma sens!
A na koniec - życie jest tylko jedno, więc nie ma sensu bać się czegoś zrobić czy odkładać to na później, bo... co powiedzą inni?
Może wtedy właśnie będą patrzeć na nas z uznaniem, bo nie baliśmy się, tylko byliśmy sobą, spełnialiśmy własne marzenia nie oglądając się za siebie.
Weźmy swoje życie w swoje ręce - nie bójmy się, zaufajmy sobie!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1195
papilarna
10-10-2017 19:37
Po pierwsze powtarzaj za mną każdego ranka: Ja nic nie muszę. Ja chcę i jestem panem/panią mojego życia.
2. Wyrzuć ze słownika frazy: nie wypada, nie przystoi, nie powinno się w danym wieku. Tylko szkodzą i złoszczą, a złość piękności szkodzi.
3. Rób wszystkie te rzeczy których nie znosi szara masa.
4. Nie bój się tańczyć w deszczu - nie taką burzę w życiu przejdziesz :)
5. Ufaj swoim pierwszym instynktom - nie zawsze musisz przystosowywać się do danych ludzi, miejsc i czynności.
6. Ale nie zniechęcaj się od razu. Czasami warto być otwartym i tolerancyjnym - w końcu nie wszystko musi mieć logiczny sens.
7. Spróbuj chociaż raz w miesiącu czegoś szalonego dla Ciebie - może to być pójście samemu do kina, założenie fioletowych rajstop lub jazda na gapę w autobusie.
8. Żyj pełnią bez sztucznych ograniczeń. Ale pamiętaj o uczuciach innych i traktuj wszystkich tak jak traktujesz siebie! Jak wspaniałego, wolnego, fascynującego człowieka!
9. Świat zmienia się, Ty jesteś jego częścią. Swoim przykładem pokażesz, że można mieć konwenanse w nosie i opinie innych, a reszta podąży za twoim przykładem.
10. Kochaj siebie i swoje szalone pomysły. Bez nich wszytko wokół byłoby nudne i przewidywalne.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 79
Klaudia
10-10-2017 20:28
Nie przejmuj się ludźmi - oni tylko oceniają!
Ich oceny tylko przyprawiają o stres i zbędne przemyślenia.
Po pierwsze zaakceptuj siebie takim jakim jesteś. Nie warto zmieniać się, swojego charakteru i upodobań bo innym się nie podobają. Bo sądzą że jesteś przez to dziwny. A pomyśl sobie że może jesteś wyjątkowy a wszyscy inni mają złe podejście do życia.
Do szalonych świat należy. Trzeba korzystać z życia, póki masz zdrowie i chęci. Ono kończy się tak szybko, a chwile są bardzo ulotne i później będziesz żałować, że właśnie ta chwila mogła być przełomem w twoim życiu!
Nie bój się robić co ci przyjdzie do głowy, pierwsze spontaniczne pomysły to zwykle są najlepszymi chwilami, które będziesz wspominać całe swoje życie - być może opowiesz je wnukom?

Nie przejmuj się, bierz z życia ile tylko się da! Bo przyjdzie taki moment, że nie będzie siły na to wszystko i wtedy będziesz się zastanawiać "A co by było gdyby...?"
Nie wypada, to właśnie tak myśleć!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 41
alexoxo_aoi
10-10-2017 23:15
Z serii kilka kroków do autodestrukcji
Dawno, dawno temu (w okresie między nigdy, a zawsze) istniał mały, niebywale szkaradny stwór, a imię jego Czterdzieści i Cztery dobre rady babki, dziadka, matki, tatka. Zagnieżdżał się on zazwyczaj w kresomózgowiu, w płacie skroniowym, dokładnie tam, gdzie znajdują się ośrodki słuchowe, i niskim głosem szeptał treści bardzo brzydkie:

1) Zawsze ulegaj perswazji
W naszej podświadomości asertywność i arogancja - jak dwoje braci zrodzonych z jednego przodka - często się subtelnie przenikają, wobec czego często zawstydza nas fakt, że jesteśmy niechętni poświęcać siebie w procesie ratowania innych. Czujemy się przez to niegrzeczni, może nawet nieetyczni, w momencie kiedy nie mamy ku temu żadnych podstaw. Nie powinniśmy dawać sobą manipulować, nawet jeśli po drugiej stronie stoją ludzie, którym bezwzględnie ufamy. Kochać kogoś, a pokładać w nim nasze całe życie wraz ze wszystkimi decyzjami to dwie różne rzeczy.

2) Jeśli mówi to osoba starsza, czytaj autorytet, to znaczy, że jest to święte.
Należy zauważyć, że często oczekuje się od nas już za młodu, że będziemy bezsprzecznie przyjmować wszelkie święte prawdy, o ile mówi nam o nich osoba starsza (synonim: bardziej doświadczona), co kłóci się z zamiarem nauczenia nas wyrażania własnej opinii. Nasze zdanie podlega akceptacji dopiero gdy pokrywa się ze zdaniem autorytetów. Tymczasem, odbiera to nam możliwość zdobycia doświadczenia, czyt. nauki, na rzecz nauczenia nas "niemyślenia"
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
agasam9
10-10-2017 23:25
Każdy wewnętrznie wie co dla niego jest najlepsze, dlatego powinniśmy słuchać siebie, swojego wnętrza i robić to co ono nam podpowiada
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 191
Anita
11-10-2017 10:04
Czy słyszysz czasem głosy w swojej głowie, którego nikt inny nie słyszy? Nie, nie zwariowałeś, to Twoja intuicja stara Ci się coś przekazać. To Twój wewnętrzny drogowskaz, który stara Ci się pomóc najlepiej jak potrafi. Nie ignoruj go, bo to oznacza, że nie dajesz dojść do głosu swojej osobowości. Intuicja podpowiada Ci różne rzeczy, które Ty przesiewasz przez sito tego "co ludzie powiedzą", tego "czy to wypada", "a jeśli nie wyjdzie", "jeśli się ośmieszę". Nie możesz całe życie uciszać tego głosu bądź udawać, że go nie słyszysz. Ośmieszysz się - trudno - jesteś tylko człowiekiem i każdy popełnia błędy. I gwarantuje Ci, że o tym ośmieszeniu tylko Ty będziesz pamiętał. Inni szybko zapomną i wrócą do swoich spraw. A Ci co będą Ci to wypominać - widocznie ich życie jest tak nudne i monotonne, że żywią się porażkami innych - nimi nie warto się przejmować. Normy dotyczące naszych zachowań są tylko w naszej głowie! Musisz wyjść z tym ram, a najlepiej zrobić to małymi krokami. Pomyśl sobie, że najwięksi filozofowie, naukowcy w swoich czasach też byli niezrozumiani. Zatem naprzód Einsteinie! Świat należy do Ciebie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Marika
11-10-2017 10:21
Zapraszam Cię na spacer, jesienny spacer pełen różnych kolorów, odcieni barw, widoku unoszących się na wietrze liści i aromatów dojrzałych orzechów. Zatrzymaj się na chwilę, zamknij oczy i wyobraź sobie, że Twoje życie też może być pełne kolorów, wolności i swobodnego oddechu. Ty też tak możesz.... Często zadajesz sobie pytanie: dlaczego, co jest ze mną nie tak? Co byś powiedziała na odpowiedź że rodzice nie potrafili Cię zaakceptować taką jaka jesteś. Czy czujesz się lżej – niekoniecznie, bo przecież nie chodzi o to by zrzucać odpowiedzialność na kogoś tylko wziąć odpowiedzialność za siebie. Twoja przeszłość to nie zaprzeczalny fakt, który będzie wracał do Ciebie i będziesz jeszcze wiele razy schodziła ze swojej „ścieżki zmian” i mu ulegała lecz staraj się być dobra i wyrozumiała dla siebie i każdego dnia być dobrej myśli o sobie:) Poczuj, że tak naprawdę innych ludzi nie interesuje Twoje życie, że taka opinia jest tylko wyobrażeniem a Ty przez swoje myślenie nie jesteś sobą i że myśląc w ten sposób właśnie Ty żyjesz życiem innych. Twoja intuicja jest darem, czymś wyjątkowym co poprowadzi cię do spełnienia siebie. Życiowe problemy niech staną się wyzwaniami a obawę przed ośmieszeniem warto „przedyskutować” ze swoim wewnętrznym krytykiem, który początkowo nie da za wygraną ale gdy tylko poczujesz swój sukces w efekcie jego „głosik” będzie coraz cichszy. Co by było gdyby stało się to faktem przecież tylko Ty najlepiej wiesz jakie są Twoje potrzeby i gdy tylko zaczniesz żyć w zgodzie ze sobą sukces sam nadejdzie w naturalny sposób. Prawda, że to przyjemne uczucie :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd