Emilia Ehrlich

(Constance, Krystyna)

Emilia Ehrlich - Constance, Krystyna (ur. 1924, zm. 14 grudnia 2006 w Krakowie) - Urszulanka Unii Rzymskiej, biblistka, bliska współpracowniczka Jana Pawła II w okresie jego pontyfikatu. Córka wyb... Emilia Ehrlich - Constance, Krystyna (ur. 1924, zm. 14 grudnia 2006 w Krakowie) - Urszulanka Unii Rzymskiej, biblistka, bliska współpracowniczka Jana Pawła II w okresie jego pontyfikatu.

Córka wybitnego polskiego prawnika Ludwika Ehrlicha, wnuczka Arnolda Ehrlicha. Wykładowca Diecezjalnego Instytutu Katechetycznego oraz Wyższego Instytutu Katechetycznego w Krakowie (1968-1977). W latach 1977-2000 przebywała w Domu Generalnym w Rzymie. Od 1978 została zaproszona przez Jana Pawła II do pracy w Sekretariacie Stanu (1978-1988). W 1994 r. uczestniczyła, jako sekretarz pomocniczy, w Synodzie Biskupów, poświęconym życiu konsekrowanemu. W latach 1988-2000 zajmowała się o prywatną bibliotekę Jana Pawła II.

Jako córka Amerykanki biegle władała językiem angielskim prowadząc lektorat języka angielskiego w Diecezjalnym Instytucie Katechetycznym, w Wyższym Instytucie Katechetycznym oraz w krakowskim Seminarium Duchownym (lekcji angielskiego udzielała również Kard. Karolowi Wojtyle).

Jej praca w Watykanie polegała na przygotowywaniu materiałów biblijnych, wykorzystywanych później w dokumentach papieskich. Była również członkiem komisji zajmującej się publikacją twórczości Karola Wojtyły. Współpracowała również z polską sekcją Radia Watykańskiego, przygotowując pogadanki biblijne.

źródło opisu: wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Portret Jezusa i jego apostoła
Portret Jezusa i jego apostoła
Emilia Ehrlich

7 (1 ocen i 0 opinii)
Portret Jezusa i jego apostoła
Książka zawiera 2 cykle pogadanek biblijnych, które Radio Watykańskie nadawało od stycznia 1981 roku do lipca 1985 roku.
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd