Jolanta Zabielska

Autorka ma przeszło dwudziestoletnią praktykę pedagogiczną. Przez całe swoje życie zawodowe animuje szkolne działania teatralne. Wystawiła dziesiątki najróżniejszych spektakli. Niestrudzenie poszukuje... Autorka ma przeszło dwudziestoletnią praktykę pedagogiczną. Przez całe swoje życie zawodowe animuje szkolne działania teatralne. Wystawiła dziesiątki najróżniejszych spektakli. Niestrudzenie poszukuje nowych rozwiązań i nowych pomysłów scenograficznych, nowych tematów i form.
Od wielu lat samodzielnie pisze scenariusze do swoich realizacji. Działania teatralne postrzega jako ważny czynnik wychowawczy. Nigdy nie dąży do wykreowania szkolnych gwiazd, a za ich pośrednictwem nie szuka okazji do promowania siebie. Teatr traktuje jako wspaniałe narzędzie rozbudzające uczniowską wrażliwość, rozwijające wyobraźnię, leczące z nieśmiałości, budujące silne więzi w grupie zjednoczonej wspólnym zadaniem – spektaklem.
Nie zamyka drzwi przed żadnym dzieckiem. Zdarzyło się jej mieć w zespole dziecko z mutyzmem wybiórczym, które nie podejmowało żadnego kontaktu werbalnego na terenie szkoły, ale fantastycznie zaistniało w zespole teatralnym w roli specjalnie stworzonej dla niego. W pisanych scenariuszach stara się wykorzystać wszelkie uczniowskie talenty – wokalne, taneczne, muzyczne. Często w trakcie prób dopisuje sceny, rozbudowuje scenariusz, gdy tylko zauważy jakieś możliwości młodego aktora, które może on zaprezentować na scenie. Zadowolenie młodych artystów, ich słodki smak sukcesu, wspominany nawet po latach, jest jej największą nagrodą.

Wykształcenie:
filologia polska na UMCS – ie w Lublinie – studia magisterskie,
informatyka w szkole – studia podyplomowe w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Idzie Mikołaj
Idzie Mikołaj
Jolanta Zabielska

0 (0 ocen i 0 opinii)
Idzie Mikołaj
Mikołaj, jego pojawienie się w grudniową noc nieodmiennie intryguje kolejne pokolenia naszych milusińskich. Książeczka "Idzie Mikołaj" dorzuca sporą garść informacji o dżentelmenie w czerwonym kostium...
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną
Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną
Jolanta Zabielska

9 (1 ocen i 0 opinii)
Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną
Książka „Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną” składa się z 14 rozdziałów. Każdy z nich proponuje inną formę teatralną związaną z jakąś uroczystością szkolną. Każda część zawiera omówienie teorety...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 9 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd