Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/9569/nielegalowie-na-malym-ekranie

Nielegałowie na małym ekranie

3 wartościowy tekst

Gdy pojawiła się informacja, że powieści Vincenta V. Severskiego zostaną zekranizowane w formie serialu, czytelnikom nie pozostało nic innego jak niecierpliwie odświeżać różne portale w poszukiwaniu nawet najbardziej szczątkowej odpowiedzi na dręczące ich pytania: ile sezonów? Jak wierna będzie to adaptacja? No i najważniejsze, kto wcieli się w rolę ukochanych bohaterów?  

Kilka tygodni temu sam autor książek, postanowił odezwać się do swoich fanów za pośrednictwem Facebooka i na swoim profilu opublikował filmik, w którym udziela kilku ciekawych informacji. Wiemy, że choć serial nosić będzie tytuł Nielegalni - jak pierwsza część cyklu, to będą się w nim przeplatać historie i postacie z wszystkich czterech tomów. Serial produkcji Canal będzie liczył 10 odcinków, premierę zaś zaplanowano na 2018 rok.

Niedawno opublikowane zdjęcie z planu zdjęciowego rozwiało część wątpliwości co do obsady. Główną rolę, czyli postać Konrada Wolskiego, zagra Grzegorz Damięcki, który podbił serca widzów rolą w innym serialu Canal - „Belfer”. Razem z nim na ekranie telewizorów pojawi się plejada polskich gwiazd: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi Boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”). Tajemnicą jest wciąż, kto wcieli się w ulubieńca czytelników, czyli Jagana. Sam Severeski przyznał, że jedyną osobą posiadającą taką informację, jest producent serialu.

Zwolennicy wiernych ekranizacji zostali też ostrzeżeni. Serial nie będzie idealnym odwzorowaniem wydarzeń z książek. Zgodnie z tym, co powiedział Severski podczas poznańskiego Festiwalu Granda - W przypadku filmowej adaptacji wierność powieści jest drugorzędna. Scenariusz rządzi się bowiem innymi prawami niż powieść, podobać ma się film, nie scenariusz. Serial będzie inspirowany wydarzeniami dziejącymi się w szpiegowskich thrillerach autorstwa byłego agenta. Severski nie brał nawet udziału w pisaniu scenariusza, jak sam stwierdził, wolał zostawić to fachowcom. Zaznaczył jednak, że nie został pominięty w produkcji i jego sugestie są brane pod uwagę. Akcja serialu ma rozgrywać się w Warszawie, Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku. 

To nie koniec dobrych informacji - 9 listopada pisarz poinformował, że zakończył pracę nad swoją najnowszą powieścią Zamęt. Jej premiera zapowiadana jest na wiosnę 2018 roku. 

W Pakistanie talibowie porywają polskiego inżyniera. Grozi mu śmierć. Do akcji ratunkowej rusza super tajna jednostka Agencji Wywiadu znana jako  „Sekcja”. Wkrótce okazuje się, że porwanie jest tylko częścią większego planu, w który zaangażowane są wywiady różnych państw, i staje się ono powodem do bezwzględnych rozgrywek politycznych w Polsce. Pod kierunkiem ekscentrycznego Romana „Sekcja”, w której skład wchodzą: Monika – absolwentka ASP, Dima – były nielegał, Ela i Witek, z narażeniem życia próbuje zdemaskować zdrajcę. Przemierzają Grecję, Rosję, Pakistan i RPA, by rozwikłać trudną szpiegowską zagadkę.

Żródła zdjęć: www.facebook.com/VincentVSeverski/


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1978
LubimyCzytać
13-11-2017 13:21
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 523
Maciek
13-11-2017 19:22
No i super. Wreszcie producenci poszli po rozum do głowy i zamiast kopiować zachodnie seriale (jak "Pakt") wzięli się za adaptację rodzimych powieści. Trzymam kciuki za tą produkcję.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ewa Braun. Na dworze Fuhrera.

O Ewie Braun miałam jakieś pojęcie, dlatego jak zobaczyłam jej biografię to chętnie po nią sięgnęłam. Miałam nadzieję dowiedzieć się czegoś nowego o b...

zgłoś błąd zgłoś błąd