Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9133/wciagajace-powiesci-na-sierpien

Wciągające powieści na sierpień

2 wartościowy tekst

Napisana z rozmachem saga o dynastii z amerykańskiego Południa i przejmujący thriller psychologiczny o pożądaniu, rywalizacji, zazdrości i zemście utrzymany w konwencji amerykańskiej powieści gotyckiej – to dwie propozycje na lato, które ukażą się w sierpniu nakładem Wydawnictwa Marginesy. 

Dola aniołów to drugi tom – po „Królach bourbona” – napisanej z rozmachem sagi o dynastii z amerykańskiego Południa. Ich świat drży w posadach, gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice.

Rodzina Bradfordów opływa w luksusy, a produkowany przez nich bourbon stanowi produkt
z najwyższej półki. Nad ich życiem czuwa dyskretnie personel, który siłą rzeczy zostaje wplątany w sprawy swoich pracodawców – zwłaszcza kiedy okazuje się, że samobójstwo patriarchy coraz bardziej wygląda na morderstwo…

Podejrzanym może być każdy, ale najwięcej uwagi skupia na sobie Edward, najstarszy syn. Powszechnie wiadomo o animozjach między nim a jego ojcem. Kiedy policyjne dochodzenie zatacza coraz szersze kręgi, on szuka zapomnienia w alkoholu i w towarzystwie córki swojego dawnego stajennego mentora.

Każdy czyn ma konsekwencje, wszyscy mają tajemnice. Mało komu można ufać. Gdy upadek Bradfordów zdaje się już bliski, nagle zjawia się ktoś dawno uznany już za straconego. Nie wiadomo jednak, czy okaże się on zbawcą, czy raczej najgorszym ze wszystkich grzeszników.

Ward nadaje swojej opowieści doskonałe tempo i misternie buduje świat.

Susan Elizbeth Phillips, autorka z listy bestsellerów „New York Timesa”, tak napisała o tej powieści:

Dramatyczne sytuacje i mroczne sekrety nadają tempa tej fascynującej opowieści o skandalach w życiu wyższych sfer. To lektura równie esencjonalna, wysmakowana i satysfakcjonująca jak szklaneczka najlepszego bourbona z Kentucky.

J.R. Ward jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym kolejnych części serii o Bractwie Czarnego Sztyletu, świętującej triumfy na liście bestsellerów „New York Timesa”. Na całym świecie ukazało się już ponad piętnaście milionów egzemplarzy jej książek, które wydano w dwudziestu pięciu krajach. J.R. Ward mieszka na Południu USA wraz z rodziną.

Z kolei na podstawie drugiej powieści pod tytułem Na pokuszenie powstał film w reżyserii Sofii Coppoli (nagroda za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes), w rolach głównych zagrali Nicole Kidman, Colin Farrell, Kirsten Dunst oraz Elle Fanning. Premiera w polskich kinach 1 września br.

Wirginia, wojna secesyjna. John Mc Burney, ciężko ranny kapral wojsk Unii, trafia przypadkowo
do szkoły dla panien. Dzięki ich opiece dochodzi do siebie, a wtedy zaczyna manipulować przebywającymi tam kobietami i dziewczętami: obnaża ich lęki i rozpala w nich namiętność, kusi
i zwodzi, w jednych wywołuje litość, w innych pożądanie. One same zaczynają budzić się z letargu,
w ich ponury świat wsącza się życie. A wraz z nim – zawiść i zazdrość.

Kiedy jednak kapral ujawnia swoje prawdziwe oblicze i spadają jego kolejne maski, on sam musi zmierzyć się z pytaniem: kto tu kogo wodzi na pokuszenie? I czy zdoła wyjść cało z burzy, którą rozpętał?

Historia opowiedziana jest z perspektywy ośmiu kobiet zamieszkujących w szkole. Wraz ze zmianą perspektywy okazuje się, że każda z bohaterek ma swoje powody, które przyciągają ją
do Mc Burney’a; ale też każda z nich inaczej interpretuje fakty i nie umie przyjąć prawdy.

Odcięcie szkoły od świata na skutek wojny, duszna atmosfera namiętności i uczuć – wszystko to tworzy niepokojący klimat i eksponuje samotność bohaterek. Aż do momentu, gdy w końcu przyjdzie im się zjednoczyć, by spróbować wrócić do normalności. Tylko czy to w ogóle jest możliwe?

Korzystając z konwencji amerykańskiej powieści gotyckiej, Thomas Cullinan tworzy przejmujący thriller psychologiczny o pożądaniu, rywalizacji, zazdrości, a wreszcie – zemście.

Stephen King o tej powieści:

[Cullinan] wymyślił sobie szaloną gotycką opowieść. Czytelnik jest zafascynowany grozą tego, co dzieje się w zapomnianej szkole dla młodych panienek.

Głosy kobiet dopełniają się, snują poruszającą opowieść o stracie, samotności i woli przetrwania - OWN: Oprah Winfrey Network.

Thomas P. Cullinan (1919–1995) pisarz, dramatopisarz, autor scenariuszy telewizyjnych. Oprócz
"Na pokuszenie" (1966) napisał trzy powieści oraz kilka sztuk, które nadal można oglądać na deskach amerykańskich teatrów. Powieść została po raz pierwszy zekranizowana w 1969 roku, w rolach głównych zagrali Clint Eastwood oraz Geraldine Page. W 2017 roku swoją interpretację książki sfilmowała Sofia Coppola.

Obie książki ukażą się nakładem Wydawnictwa Marginesy pod patronatem lubimyczytać.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
07-08-2017 12:14
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 2240
Anka
07-08-2017 17:59
Według informacji ze strony wydawnictwa Marginesy "Na pokuszenie" wychodzi 31 sierpnia, faktycznie na sierpień jak znalazł.....
książek: 748
Katelyn
07-08-2017 18:28
😂😂😅
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3776
Aksamitt
17-08-2017 19:20
Propozycje dotyczą dwóch pozycji, których premiery przypadają na 30-31 sierpień.Zatem logicznie byłoby przypisać je jako "wciągające powieści na wrzesień":P
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

Wielu rodziców zastanawia się, czy ich pociechy w wystarczającym stopniu socjalizują się z rówieśnikami i często na siłę prowokują te kontakty, czy ta...

zgłoś błąd zgłoś błąd