Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7931/nowa-seria-literacka-na-polskim-rynku-ksiazki

Nowa seria literacka na polskim rynku książki

10 wartościowy tekst

Debiutowała na Targach Książki w Krakowie i chociaż od tego czasu minęły zaledwie dwa tygodnie to już można zauważyć, że została ciepło przyjęta przez czytelników. Serię z Żurawiem tworzą póki co dwa tytuły, ale już wiosną dołączy do nich kolejny.

Kot, który spadł z nieba Takashiego Hiraide to literacki fenomen. Japońska powieść otrzymała tytuł bestsellera New York Timesa i została przetłumaczona na aż trzynaście języków. Tytułową „bohaterką” jest kotka o imieniu Chibi, która pewnego dnia pojawia się w domu młodego małżeństwa mieszkającego w Tokio. Zwierzak szybko zdobywa serca młodych ludzi i zmienia ich życie.

To powieść-medytacja o poszukiwaniu szczęścia na przekór monotonii dnia codziennego. Hiraide niezwykle subtelnie nakreśla portret psychologiczny współczesnych trzydziestolatków, którzy czują się samotni, nawet żyjąc w szczęśliwych związkach. 

Druga powieść w serii – Życie zaczyna się w piątek Ioany Parvulescu – tłumaczona jest z języka rumuńskiego. Można ją czytać jako powieść kryminalną, powieść o podróżach w czasie albo skupić się na obrazie Bukaresztu, który książka przedstawia Czytelnikowi. Jedno jest pewne – ciężko przerwać lekturę, bo opowieść wciąga od pierwszej strony!

Jak wspominają twórcy, Seria z Żurawiem jest przeznaczona dla wielbicieli literatury współczesnej z różnych, odległych od siebie krajów świata. Znajdą się w niej tytuły, które odniosły ogromny sukces w kraju pochodzenia bądź zostały wyróżnione najważniejszymi nagrodami literackimi. Każdy tytuł będzie zaproszeniem do kolejnej literackiej podróży w najciekawsze rejony literatury współczesnej.

Obie książki ukazały się pod patronatem lubimyczytać.pl.

Więcej informacji o Serii można przeczytać na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1279
Batalia
14-11-2016 14:27
Dobry pomysł. Kibicuję i czekam, aż książki pojawią się w Legimi ;)
książek: 839
Ambrose
14-11-2016 19:47
Idea serii bardzo ciekawa - gorąco ją popieram. Szkoda tylko, że książki wydawane są w miękkiej oprawce.
książek: 0
konto_usuniete
15-11-2016 11:02
Książki w miękkiej oprawce są lżejsze do strawienia.
książek: 40
MadChil
15-11-2016 14:11
Już zapisałam Kot, który spadł z nieba do swojej biblioteczki. Jak tylko przeczytam prawdopodobnie skuszę się na resztę pozycji z tej serii.
książek: 1461
Oktaryna
15-11-2016 20:15
Bardzo bym chciała przeczytać ale jestem ciekawa czy będą e-booki?
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Jestem żoną szejka

Nie przekonała mnie ta historia, a wręcz wynudziła. Nie wierze też w jej autentyczność-ucieczka przez pustynię? Naprawdę? Napisanie kilku książek bez...

zgłoś błąd zgłoś błąd