Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/4670/pisarze-zapraszaja-na-festiwal-conrada

Pisarze zapraszają na Festiwal Conrada!

1 wartościowy tekst

Szósta edycja Festiwalu Conrada nosi tytuł „Wspólne światy”. W tym roku w gronie wybitnych gości poruszone zostaną relacje łączące literaturę z muzyką, sztuką, teatrem, filmem, przestrzenią publiczną i innymi obszarami codziennej rzeczywistości. W Krakowie będziemy gościć największych pisarzy naszych czasów.

Zobaczcie jak Raja Shehadeh, Boris Akunin, John Banville i Jaume Cabré zapraszają Was na Conrad Festiwal 2014.

Jaume Cabré

Kataloński powieściopisarz, scenarzysta, filolog. Urodził się w 1947 roku w Barcelonie, z którą silnie jest związany - przez wiele lat tam mieszkał i tworzył, studiował filologię katalońską na Uniwersytecie Barcelońskim, tam też wielokrotnie rozpisane były historie jego literackich bohaterów. Cabré jest wykładowcą i nauczycielem na uniwersytecie w Lleidzie oraz członkiem sekcji filologicznej w Institut d'Estudis Catalans. Oprócz pracy akademickiej i powieściopisarstwa zajmował się tworzeniem scenariuszy do filmów i seriali.  W sierpniu w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy kolejna powieść autora "Głosy Pamano".

Boris Akunin

Rocznik 1956, syn oficera artylerii i nauczycielki języka rosyjskiego. Gruziński pisarz, eseista, tłumacz z języka japońskiego (zawód ten szybko porzucił, jak mówi, „zrażony perspektywą 30 lat robienia tego samego”). Jego pseudonim literacki to nie tylko aluzja do Michała Bakunina – „akunin” po japońsku oznacza „łotra”, co zresztą w jakiś sposób charakteryzuje książki Akunina, przyrodzoną im grę z konwencjami, gatunkami, fabułami i historią. Autor kilku dużych cykli powieściowych (m. in. niedokończone cykle Przygody Erasta Fandorina, gdzie „chemicznie” wykreował postać głównego bohatera, mieszając składniki Pieczorina, Holmesa i Jamesa Bonda, czy Gatunki – pastisze wszystkich gatunków, jakie wymyśliła literatura).

Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2378
LubimyCzytać
14-10-2014 16:59
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje

Autor ma swój styl, tak bycia jak i pisania. Podobnie jak Detroit jest to książka utaplana w brudzie, nadziei jak i beznadziei. LeDuff nie czaruje cz...

zgłoś błąd zgłoś błąd