Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/1847/nagroda-instytutu-cervantesa-w-polsce-za-tlumaczenie-literackie

Nagroda Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie

3 wartościowy tekst

Instytut Cervantesa w Krakowie ogłasza kolejną -dziesiątą, jubileuszową- edycję konkursu na najlepsze tłumaczenie literackie z dowolnego z urzędowych języków Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych na język polski. Nagroda jest wyrazem uznania dla zasług i trudu tłumaczy literatury hiszpańskojęzycznej w Polsce.

Nagroda Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie 2012 roku w wysokości 2500 zł zostanie przyznana przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki, 23 kwietnia 2013 roku w Krakowie. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, do nagrody mogą być zgłaszane przekłady - z każdego gatunku literackiego - opublikowane w polskim wydawnictwie w roku poprzedzającym, czyli 2012.

Kandydatury należy zgłaszać do 11 marca b.r. na adres Instytutu Cervantesa w Krakowie (ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków), wraz z krótkim uzasadnieniem i sześcioma egzemplarzami książki. Ze względów organizacyjnych, prosi się również o uprzednie zgłoszenie kandydatur na adres e-mail cracovia@cervantes.pl (temat wiadomości: nagroda za tłumaczenie literackie 2012).

Lauretami poprzednich edycji konkursu są między innymi: Ewa Zaleska (nagrodzona dwukrotnie - za tłumaczenie powieści Cercasa, Żołnierze spod Salaminy i Mariasa Twoja twarz jutro. Taniec i sen), Wojciech Charchalis (za przekład Makbary Goytisolo), Filip Łobodziński (za W cieniu inkwizycji Pereza Reverte) czy Tomasz Pindel, redaktor LC (za Noc jest dziewicą Bayly'ego).

Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie cracovia.cervantes.es.

 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2103
LubimyCzytać
12-02-2013 10:20
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Jesień w Pekinie

Totalnie nie mam pojęcia o co chodziło w tej książce, ale niektórzy bohaterowie i dialogi kapitalne :)

zgłoś błąd zgłoś błąd