Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10506/kochajac-pabla-nienawidzac-escobara-w-kinach

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara w kinach!

  wartościowy tekst

Dokładnie rok temu na rynku polskim ukazała się książka Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Virginii Vallejo - kochanki Escobara, największego barona narkotykowego na świecie. A już 15 czerwca do kin trafi film o tym samym tytule, będący ekranizacją autobiografii. W główne role wcielili się Penelope Cruz i Javier Bardem. To doskonały pretekst by przypomnieć sobie tę wstrząsającą historię o miłości i nienawiści.

W 1983 roku Virginia Vallejo - była modelka, wschodząca gwiazda kolumbijskiej telewizji i bywalczyni salonów zakochała się w Pablu Escobarze, nazywanym często „kolumbijskim Robin Hoodem”. Pełen fascynacji i przepychu kilkuletni związek tych dwojga, rozgrywał się w otoczeniu luksusowych apartamentów w najbardziej eleganckich hotelach całego świata, na sławnym ranchu Hacienda Nápoles oraz maleńkiej wyspie na Karaibach, będącej własnością Escobara. Mało kto miał okazję poznać go tak dobrze jak ona - kochanka najbardziej poszukiwanego i najbogatszego przestępcy świata.

Książka podbiła serca czytelników Ameryki Południowej i Europy. W Polsce ukazała się 19 kwietnia 2017 roku nakładem wydawnictwa Agora. Autorka odsłania w niej nie tylko intymne szczegóły płomiennego romansu. Virginia jak nikt inny miała prawo i możliwość zadawania Pablo najtrudniejszych i najintymniejszych pytań. A on jej odpowiadał - miała przecież napisać jego biografię. Dlaczego biografia nie powstała? Jak wielka miłość zmieniła się w wielką zazdrość i nienawiść? Co się stało, że kochanka stała się wrogiem numer 1 narkotykowego barona i zwierzyną łowną? 

Virginia Vallejo w szczerym wyznaniu zdradza kulisy niebezpiecznej miłości i intymnej relacji z Pablo Escobarem. Historia, która wydarzyła się naprawdę, brzmi jak fikcja literacka. Nic dziwnego, że zainteresowało się nią Hollywood. W rolach głównych zobaczymy Penelope Cruz i Javiera Bardema. Polska premiera filmu 15 czerwca.

Zamierzacie wybrać się do kina?

Powiązane treści:
Lepiej płakać w odrzutowcu niż w mercedesie

Jeśli uważacie, że serial „Narcos” nie wyczerpał tematu, to najprawdopodobniej czekacie z utęsknieniem na polską premierę filmu „Loving Pablo”. To ekranizacja książki „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” Virginii Vallejo, kochanki narkotykowego bossa. więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2023
LubimyCzytać
13-06-2018 10:51
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 24
dzienniki
13-06-2018 17:28
Gadanie. Lubiła wystawne życie i pieniądze. Oczywiście nie zastanawiała się skąd były środki na luksus. To chyba normalne że nie był bestią w domu. Robił w pracy brudne sprawy a w domu kochający mężczyzna. Dorabianie ideologii do bycia kobietą bossa. Ale pewnie coś ja w tym kręciło. Atawizm? Bestia udomowiona?....Nina Kunicka😊. "Nie potrafię żyć w nędzy"....znaczy jak zwykły człowiek.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Miasto obiecane. Faza REM

Taki sobie nudnawy kryminał, nie wciągał od początku i czytałam tylko dlatego że bobas jest trochę czasochłonny i nie miałam czasu zgrać czegoś inneg...

zgłoś błąd zgłoś błąd