Zrecenzuj książkę „Pytania z Kosmosu” Neila deGrasse Tysona

LubimyCzytać LubimyCzytać
13.05.2021

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji recenzenckiej! Wydawnictwo Słowne przygotowało dla użytkowników serwisu lubimyczytac.pl 25 egzemplarzy książki „Pytania z Kosmosu”.

Zrecenzuj książkę „Pytania z Kosmosu” Neila deGrasse Tysona Daniel Douglas

Pytania z KosmosuCzym jest życie?
Jak to wszystko się zaczęło?
Jak się skończy?
Skąd wiemy to, co wiemy?

Światowej sławy astrofizyk Neil deGrasse Tyson, zbrojny w wiedzę i najbardziej zaawansowane osiągnięcia nauki, z humorem i nowatorsko mierzy się z najtrudniejszymi filozoficznymi łamigłówkami.

Wspólnie z wybitnym fizykiem Jamesem Trefilem przedstawia zagadnienia, które od tysięcy lat frapują ludzkość. Następnie, posiłkując się najnowszymi hipotezami, od Wielkiego Wybuchu po teorie strun i wielu wszechświatów, analizuje odpowiedzi, wykorzystując kapitalne ilustracje i najświeższe obserwacje przesyłane przez sondy z planet, ich księżyców, asteroid i najdalszych rubieży Układu Słonecznego.

„Pytania z Kosmosu” to olśniewająca książka – pełna pomysłów zmieniających paradygmat, opartych na koncepcjach współczesnej astrofizyki, oferująca rozumienie złożoności życia i Wszechświata, który zamieszkujemy, po nowemu – która natchnie czytelnika w każdym wieku.

Pewnie sądzisz, że gigantyczne gwiazdy żyją dłużej niż maluchy, ponieważ mają więcej paliwa wodorowego. Jest odwrotnie. Olbrzymie gwiazdy muszą energiczniej przeciwdziałać grawitacji, zatem zużywają zapasy wodoru szybciej niż małe. Gwiazda o wielkiej masie przeżyje najwyżej dziesiątki milionów lat, te mniejsze będą świeciły przez biliony lat.

O autorach

Neil deGrasse Tyson jest astrofizykiem i dyrektorem Planetarium Haydena w Rose Center, będącego częścią Amerykańskiego Amerykańskiego Muzeum Przyrodniczego w Nowym Jorku. Autor kilkunastu książek, z których wiele stało się światowymi bestsellerami, a także licznych artykułów naukowych i popularyzatorskich, prowadzi popularny podcast StarTalk, jest też narratorem serialu Kosmos (wspólnej produkcji telewizji National Geographic i Fox Corporation). Był wielokrotnie wyróżniany doktoratami honoris causa, został nagrodzony medalem przez NASA. Wraz z żoną mieszka w Nowym Jorku.

James Trefil, profesor fizyki na uniwersytecie im. George’a Masona w Wirginii, zyskał międzynarodowe uznanie jako specjalista w przekładaniu naukowych koncepcji na język powszechnie zrozumiały. Autor wielu książek i artykułów popularnonaukowych, w tym wydanych przez National Geographic Space Atlas oraz Story of Innovation. Wraz z żoną mieszka w Fairfax (Wirginia).

Pytania z Kosmosu

Jak zostać recenzentem tej książki?

Wystarczy przesłać link do dowolnej recenzji, którą umieściliście w serwisie lubimyczytać.pl, na adres: ksiazki@slowne.pl (w tytule maila wpisując - Recenzja: Pytania z Kosmosu). Dodatkowo możecie również w wiadomości podać link do swojego profilu bookstagramowego.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 17 maja 2021 (do 23:59).

Spośród nadesłanych maili wydawnictwo Słowne wybierze 25 osób, które otrzymają wiadomość zwrotną (najpóźniej do 21 maja). Książki wyślemy po odesłaniu do nas adresu i numeru telefonu kontaktowego. Będziemy wdzięczni za umieszczenie opinii o książce w serwisie lubimyczytac.pl!

Życzymy powodzenia!

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

Gdyby w amerykańskich stanach położonych na kontynencie Ameryki Północnej żyło tylko 30 trzmieli, to każde dwa miałyby większe szanse na przypadkową kolizję niż dwie gwiazdy zderzających się galaktyk.

Nie potrafisz sobie tego wyobrazić? To może tak: gdyby Słońce miało wielkość kropki na końcu tego zdania, wówczas najbliżej położona gwiazda znajdowałaby się w odległości sześciu i pół kilometra.

Artykuł sponsorowany


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
mysilicielka 17.05.2021 11:55
Czytelniczka

Zgłoszenie wysłane :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 13.05.2021 11:23
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post