Fantastyczne CZYTAMY GDZIE INDZIEJ

LubimyCzytać LubimyCzytać
04.11.2013

Mroczna psychodrama, holenderka powieść wszechczasów, morskie podróże, fantastyka czasów PRL-u i niebywałe przygody Pana Kleksa – szósta edycja projektu literackiego „Czytamy gdzie indziej” odbędzie się już 16 listopada.

Fantastyczne CZYTAMY GDZIE INDZIEJ

Instytuty kultury i ambasady zrzeszone w EUNIC Warszawa oraz aktorzy warszawskich teatrów po raz szósty wyznaczą szlak literackiego spaceru po zakątkach stolicy. Impreza odbywająca się cyklicznie od 2011 roku cieszy się coraz większą popularnością wśród amatorów dobrej książki i miłośników turystyki miejskiej w alternatywnym wydaniu.

Nadchodzące „Czytamy gdzie indziej” rozegra się w zakamarkach budynku Hoża 51, dawnej fabryce serów, obecnie siedziby pracowni artystycznych, kawiarni, sceny i ścianki wspinaczkowej. Uczestnicy akcji sami wybiorą trasę swojego spaceru i przy pomocy przewodnika dotrą do miejsca kameralnego spotkania z czytającym aktorem. 

Program jesiennej edycji tworzą książki z ośmiu krajów starego kontynentu (trasa
europejska), przegląd opowiadań z kultowego pisma „Fantastyka” (trasa polska) oraz „Przygody Pana Kleksa” Jana Brzechwy (trasa dziecięca). Po zmroku spacerowicze będą mieli także okazję posłuchać „Nagiego Lunchu” Williama S. Burroughsa w interpretacji Bartłomieja Bobrowskiego (Teatr Narodowy), Andrzeja Mastalerza (Teatr Powszechny) i Michała Sitarskiego (Teatr Powszechny) z muzyczną oprawą w wykonaniu Piotra Tabakiernika. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Na "Nagi lunch" obowiązują zapisy (zgłoszenia należy wysyłać na adres i.madej@studiokolo.co)

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym 6. edycji "Czytamy gdzie indziej".

___________________________________________________________
 „Czytamy gdzie indziej" to impreza cykliczna zainicjowana przez EUNIC Warszawa. Projekt odbywa się dwa razy w roku. Wiosenna edycja ma charakter miejskiego spaceru, promującego najnowsze powieści i przekłady, co roku w innych dzielnicach. Jesienna odsłona poświęcona jest natomiast „odkurzaniu" starych książek oraz przekładów i rozgrywa się w jednej, zamkniętej, często zaskakującej przestrzeni. Z „Czytamy gdzie indziej” współpracują artyści warszawskich scen m.in. Teatru Narodowego, Teatru Dramatycznego, Teatru Studio i Teatru Powszechnego. Producentem wydarzenia jest Studio Teatralne Koło na co dzień działające na terenie praskiego Soho Factory (scena TEATR SOHO).


komentarze [0]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się