Napisz recenzję, wygraj iPady i e-booki! [KONKURS]

Kraków Miasto_Literatury_UNESCO Kraków Miasto_Literatury_UNESCO
11.12.2015

W listopadzie dobiegła końca pierwsza edycja Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. W trakcie 6 weekendów września i października 16 początkujących pisarzy uczyło się warsztatu pod okiem uznanych autorów, m.in. Marka Krajewskiego, Wita Szostaka i Izabeli Szolc. Równolegle na łamach portalu lubimyczytac.pl publikowaliśmy kolejne odcinki kursu pisania online wraz z serią kilkudziesięciu filmów, w których czołowi polscy pisarze dzielą się sekretami swojego warsztatu.

Napisz recenzję, wygraj iPady i e-booki! [KONKURS]

Wszystkie materiały są dostępne tutaj: https://lubimyczytac.pl/kurspisania/. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, zwłaszcza że pomogą Wam w uporaniu się z pytaniem konkursowym. Jest o co walczyć: autorów trzech najlepszych odpowiedzi nagrodzimy zestawami, w skład których wchodzą iPad Mini Retina oraz bony na e-booki do wykorzystania w sklepie Woblink.com. Oto zadanie – jedno z ćwiczeń pochodzących z drugiego rozdziału podręcznika:

Skoro bez czytania nie ma pisania, to mamy dla ciebie propozycję lektury: Książki najgorsze Stanisława Barańczaka. A kiedy już skończysz, to zastanów się, jaką książkę twoim zdaniem Barańczak w swoim zbiorku przeoczył i napisz jej recenzję. Nie tylko potrenujesz złośliwy i kąśliwy styl, ale przy okazji zrozumiesz, czemu książka, którą wybrałeś jest zła. A może okaże się, że wcale tak nie jest?

Konkursową odpowiedź – recenzję książki najgorszej (nie dłuższą, niż 1800 znaków), należy przesłać na adres pisz@miastoliteratury.pl do poniedziałku 21 grudnia do godz. 12:00.

Stacjonarnemu Kursowi Kreatywnego Pisania od początku towarzyszyło ogromne zainteresowanie – otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń osób z całej Polski, z których na podstawie przesłanych opowiadań wybraliśmy najbardziej uzdolnionych uczestników. W ramach programu obejmującego sześć intensywnych weekendowych spotkań, uczestnicy rozwinęli warsztat, przeżyli spotkania z twórcami-praktykami i zdobyli wiedzę, jak przejść przez cały proces wydawniczy i przebić się ze swoim dziełem na niełatwym rynku książki.

Zajęcia prowadzili czołowi polscy autorzy: m.in. autor kultowych kryminałów Marek Krajewski, nominowany do Paszportu Polityki Wit Szostak, a także autorka popularnych powieści fantastycznych Izabela Szolc. Do tego wiedzą podzielili się eksperci z branży wydawniczej: Magdalena Dębowska z Karakteru, Filip Modrzejewski związany z WAB, czy Marcin Baniak z Wydawnictwa Literackiego. A oprócz nich agenci literaccy, psycholog twórczości, a nawet specjalista od budowania wizerunku. Wykład mistrzowski wieńczący kurs poprowadził Jonathan Franzen, światowej sławy powieściopisarz amerykański (a przy okazji ulubiony autor Baracka Obamy). Przyszli pisarze odebrali więc bardzo wszechstronne wykształcenie. Pozwoli nam się o tym przekonać e-bookowa antologia opowiadań uczestników kursu, która zostanie wydana już na przełomie grudnia i stycznia.

Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


komentarze [4]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Czytelnik

Zapraszam do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
shadi 12.12.2015 14:59
Czytelnik

1800 znaków ze spacjami czy bez? I czy dozwolone są recenzje książek, które umieszczono już na portalu?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
GrzesiekW 19.12.2015 11:54
Czytelnik

We wszystkich rodzajach prac, gdzie definiuje się maksymalną objętość, spacja - to również znak.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
27.12.2015 17:34
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się