Rozwiąż zagadkę, odkryj skarb. Łamigłówka na kartach książki prowadzi do drogocennej szkatułki

LubimyCzytać
13.04.2021

Najczęściej po rozwiązaniu zagadki zawartej w książce detektywistycznej czy kryminalnej czytelnik ma satysfakcję z lektury i własnej domyślności. Ta książka udowadnia, że nagroda może być bardziej namacalna. Kto rozwiąże łamigłówkę z książki artysty Michela Beckera, znajdzie skarb warty 650 tys. funtów. 

Rozwiąż zagadkę, odkryj skarb. Łamigłówka na kartach książki prowadzi do drogocennej szkatułki mat. prasowe

Michel Becker jest artystą i rzeźbiarzem. A także właścicielem wykonanej przez pracownię Goldsmiths and Silversmiths złotej szkatułki podarowanej Francji przez Anglię w 1903 roku i zawierającej zwój, upamiętniający przyjaźń króla brytyjskiego Edwarda VII i prezydenta Francji Emile’a Loubeta. Drogocenny podarek był zapowiedzią porozumienia zwanego Entente Cordiale, podpisanego ostatecznie w dniu 8 kwietnia 1904 roku. Ten historyczny układ zakończył spory kolonialne, jak również umożliwił uformowanie sojuszu podczas I wojny światowej.

Jak zdobyć szkatułkę wartą 650 tys. funtów? Przeczytać książkę! 

Reklama

Zafascynowany historią tego porozumienia Becker postanowił, wraz z pisarką Pauline Deysson oraz historykiem i twórcą zagadek Vincenzo Biancą, napisać i zilustrować książkę „The Golden Treasure of The Entente Cordiale”. Ten, kto rozwiąże wszystkie zawarte w niej łamigłówki, będzie miał szansę znaleźć skarb, którym jest właśnie rzeczona złota statuetka, ofiarowana na ten cel przez ilustratora.

Do rozwiązania są dwa komplety łamigłówek, pochodzących z dwóch książek. „The Golden Treasure of The Entente Cordiale” ukazało się nie tylko po angielsku, ale również po francusku (pod tytułem „Le Trésor de l'Entente Cordiale”), a każde z wydań będzie zawierało informacje dotyczące lokalizacji po odpowiedniej stronie kanału La Manche. Każda z książek zawiera po dziewięć zagadek, złożonych z notatek napisanych przez Deysson i ilustracji Beckera. Gdy czytelnikom uda się złamać tajny kod, doprowadzi on ich do zakopanych na terenie Wielkiej Brytanii i Francji skrzyni. W nich mają znajdować się klucze, niezbędne do otworzenia skarbu.

Wskazówki i zagadki, różne dla Francji i Wielkiej Brytanii, zostały starannie rozrzucone na stronach książki, pozwalając tylko najuważniejszym czytelnikom zebrać fragmenty klucza, służącego do odblokowania ukrytej skrzynki zawierającej skarb.


Łamigłówka dla poszukiwaczy skarbów

Reklama

Becker zamierza swoją książką nakłonić społeczeństwa obu krajów do własnych poszukiwań historycznych i pogłębiania wiedzy dotyczącej dziejowego porozumienia pomiędzy Francją a Wielką Brytanią. Dlatego też oba wydania książki, oprócz najbardziej interesujących poszukiwaczy skarbów łamigłówek, zawierają również esej historyczny dotyczący porozumienia Entente Cordiale, pióra pisarza, dziennikarza i historyka Stephena Clarke’a.

Obie książki można nabyć na oficjalnej stronie internetowej akcji.

Warto w tym miejscu nadmienić, że to nie pierwszy raz, gdy Michele Becker bierze udział w książkowym projekcie, mającym na celu odnalezienie drogocennego skarbu. W 1993 roku artysta zilustrował zawierającą jedenaście łamigłówek książkę Maxa Valentine'a „On the Trail of the Golden Owl”. Ten, kto by je wszystkie rozwiązał, miał mieć możliwość zlokalizowania wyrzeźbionej przez artystę złotej sowy. Podobno jak dotąd żadnemu z czytelników książki ta sztuka się nie udała.

Jeśli zamierzacie się wybrać na poszukiwania, radzimy się spieszyć! Książka zaczyna podbijać listy bestsellerów serwisu Amazon, a co za tym idzie – liczba potencjalnych przeciwników, których należy uprzedzić w poszukiwaniach, wzrasta.

[aj]

Reklama

komentarze [7]

Sortuj:
83
21
13.04.2021 19:56

Lubię książki z zagadkami, niezależnie od tego czy za rozwiązanie przysługuje nagroda, ale fajny pomysł :)


207
195
13.04.2021 13:21

Ale mega! a ja na kwarantannie :)


115
100
13.04.2021 18:10

Dużo zdrowia zatem:)


207
195
13.04.2021 18:12

@Iśka dziękuję :)


83
21
13.04.2021 19:56

Dużo zdrowia!


207
195
14.04.2021 08:59

@JustynaZaczytana dziękuję :)


3040
4
12.04.2021 15:40

Zapraszamy do dyskusji.


Reklama
zgłoś błąd