asia_k

Profil użytkownika: asia_k

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 1 rok temu
114
Przeczytanych
książek
137
Książek
w biblioteczce
18
Opinii
88
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka Socjopaci są wśród nas. Tytuł zaintrygował
i zaciekawił. Lektura nie zawiodła. Martha Stout uświadamia nas, że socjopaci to tylko
w niewielkim procencie seryjni mordercy, o których słyszymy w wiadomościach. Socjopata to człowiek, którego możemy spotkać wśród znajomych, w pracy, z nawet we własnym domu! Spokojnie, bez strachu w książce Jak skutecznie bronić się przed socjopatami autorka prezentuje jak rozpoznać socjopatę w swoim otoczeniu oraz jak sobie z tym poradzić.
Pojedynek z diabłem, tak często określają to ludzie, którym przyszło podjąć walkę
z człowiekiem bez sumienia. Bezwzględny przeciwnik, którego bawi gra na emocjach
i uczuciach innych. Autorka wyjaśnia definicje socjopatii oraz wskazuje jego przyczynę,
a jednocześnie powód dla którego prawdziwego socjopaty nie da się wyleczyć z tej „choroby”. Spotykając socjopatę na swojej drodze nie uda nam się go zmienić na lepsze, on
z tego nie wyrośnie, ani mu to nie przejdzie z czasem. W walce, a raczej w skutecznej obronie przed człowiekiem bez sumienia, kluczem jest uświadomienie sobie, że to my musimy się zmienić.
Autorka w przystępny sposób, za pomocą krótkich opisów sytuacji, pokazuje jak wygląda destrukcyjne działanie socjopaty na ludzi w jego otoczeniu. Przytacza fragmenty listów osób, które na swojej drodze spotkały człowieka bez sumienia. Pojawiają się również medyczne opisy dysfunkcji w budowie mózgu socjopaty.
Szczególnie przerażający, a zarazem poruszający jest rozdział o socjopatach dzieciach
i o losach całych ich rodzin. Dowiadujemy się też co przeżywają ludzie, którym przyszło pracować z kimś takim. Historie o tym jak wygląda walka z człowiekiem bez sumienia
w sądzie rodzinnym i o powrocie członków rodziny do równowagi psychicznej po tym jak socjopata zniknie z ich życia wzbudzają skrajne emocje, współczucie dla bogu ducha winnych dzieci i partnera oraz ulgę i wdzięczność za to że nie mamy takich osób w swojej najbliższej rodzinie. W kolejnych rozdziałach dowiadujemy się również o socjopatach-potworach, czyli socjopatach, którzy posunęli się do najgorszych zbrodni. Autorka opisuje również korporacje i instytucje, które poprzez ocenę sytuacji tylko przez pryzmat pieniądza, stają się nieczułe na potrzeby ludzi, zarówno pracowników, jak i społeczeństwa jako ogółu. Ciekawe dane Martha Stout przytacza w rozdziale poświęconym cybernękaniu, o tym jak znieczula nas odległość od drugiej osoby, z jaką łatwością w Internecie mówimy o innych rzeczy, których nigdy byśmy nie powiedzieli w realnym życiu.
Przerażeni, zaintrygowani? Zastanawiacie się czy w waszym życiu jest socjopata? Dzięki lekturze tej książki będziecie umieli go rozpoznać i wiedzieli jak się przed nim skutecznie bronić.

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka Socjopaci są wśród nas. Tytuł zaintrygował
i zaciekawił. Lektura nie zawiodła. Martha Stout uświadamia nas, że socjopaci to tylko
w niewielkim procencie seryjni mordercy, o których słyszymy w wiadomościach. Socjopata to człowiek, którego możemy spotkać wśród znajomych, w pracy, z nawet we własnym domu! Spokojnie, bez strachu w...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Morderstwo ojca, trudne relacje z siostrą bliźniaczką, jeszcze trudniejsze z matką, która wstąpiła do sekty. Tak w skrócie można opisać rodzinę Josie, która by uciec od przeszłości zmieniła nazwisko. Nagle w nocy dzwoni telefon i powracają demony. Gdy myśli, że może żyć spokojnym życiem, powstaje podcast dotyczący zabójstwa jej ojca. Dociekliwa dziennikarka stara się wyjaśnić kto zabił profesora Chucka Buhrmana sugerując, że skazany za morderstwo jest niewinny. Nie pomaga również fakt, że umiera matka, z którą nikt z rodziny nie ma kontaktu, a życiowy partner nie zna prawdy o przeszłości ukochanej.
Większość historii rozgrywa się w rodzinnym mieście bohaterki, gdzie rodzina spotyka się by pochować Erin, matkę bliźniaczek. Czy spotkanie z siostrą po latach będzie dla Josie nowym rozdziałem? Czy niezwykle popularny podcast zmieni ich życie i wyjawi prawdę dotyczącą morderstwa ich ojca?
Książka „Czy już zasnęłaś” oprócz głównej fabuły posiada transkrypcje podcastów oraz komentarze z portali społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Nadaje to nowoczesności i urozmaica lekturę. Książkę czyta się bardzo szybko, nie jest to może najbardziej porywający thriller ostatnich lat, zwłaszcza gdy od połowy słusznie domyślasz się kto zabił, ale polecam jako lekką lekturę do popołudniowej kawy.

Morderstwo ojca, trudne relacje z siostrą bliźniaczką, jeszcze trudniejsze z matką, która wstąpiła do sekty. Tak w skrócie można opisać rodzinę Josie, która by uciec od przeszłości zmieniła nazwisko. Nagle w nocy dzwoni telefon i powracają demony. Gdy myśli, że może żyć spokojnym życiem, powstaje podcast dotyczący zabójstwa jej ojca. Dociekliwa dziennikarka stara się...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Po książkę Terra insecta autorstwa Anne Sverdrup-Thygeson sięgnęłam z lekkim dystansem bo cóż można ciekawego napisać o owadach, które tak skutecznie uprzykrzają nam życie. Jednak z każdą stroną lektura wciągała mnie coraz bardziej i z dużą ciekawością pochłaniałam kolejne kartki.
Z każdym rozdziałem dowiadujemy się coraz ciekawszych informacji, bo chyba nie każdy wie, że owadów jest więcej niż ziarenek piasku na wszystkich plażach świata? Idąc dalej, czekają na nas takie ciekawostki jak to, że mucha domowa wyczuwa smak stopami, przez brak chromosomów płciowych truteń może mieć dziadka nie mając ojca, a mąka ze świerszczy może mieć dwukrotnie więcej żelaza niż znany z jego dużej zawartości szpinak. To tylko ułamek niezwykłych ciekawostek ze świata sześcionogów.
Książka podzielona jest na rozdziały mówiące kolejno o budowie, rozmnażaniu, życiu intymnym, miejscu w łańcuchu pokarmowym, współpracy z roślinami, wpływie na nasze jedzenie oraz o funkcjach owadów w środowisku. Kolejne rozdziały to materiały pozyskiwane z owadów, inspiracje w świecie materialnym zaczerpnięte od sześcionogów a także potencjalne możliwości wykorzystania owadów w przyszłości.
Terra insecta oprócz wielkiego zbioru ciekawostek jest swoistą przestrogą przed masową eliminacją owadów z naszego środowiska. Pokazuje jak ważne znaczenie mają te małe stworzenia. Lektura ta zmienia nieco spojrzenie na te stworzenia, a najlepszą jej rekomendacją jest to, że opowiadam owadzie ciekawostki każdej osobie, z którą się spotykam.

Po książkę Terra insecta autorstwa Anne Sverdrup-Thygeson sięgnęłam z lekkim dystansem bo cóż można ciekawego napisać o owadach, które tak skutecznie uprzykrzają nam życie. Jednak z każdą stroną lektura wciągała mnie coraz bardziej i z dużą ciekawością pochłaniałam kolejne kartki.
Z każdym rozdziałem dowiadujemy się coraz ciekawszych informacji, bo chyba nie każdy wie, że...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika asia_k

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
114
książek
Średnio w roku
przeczytane
11
książek
Opinie były
pomocne
88
razy
W sumie
wystawione
111
ocen ze średnią 6,2

Spędzone
na czytaniu
677
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
12
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]